Květen 2020

Elvenar Jarní Májové slavnosti

Dnes v 7:17 | Mini
Právě jste se dozvěděli, že v Elvenaru se něco děje. Kdo už začal, měl by se na to jít podívat. Pro ty ostatní uvádím základní postupy. Sbírají se semínka na okraji města a vyměňují za kytičky. O semínka se nemusíte zvlášť starat, ale když zasadíte strom? Potřebuje místo, kde se mu bude dařit. To je jeden z prvních úkolů a potom potřebuje starost.

Roky na kole

Včera v 19:08 | Mini
Když si brácha bral Evu věděla, že jezdí na kole. "Až budeme mít děti, budou taky jezdit." Já jsem z toho ale měl hrůzu. Co když se jim něco stane? My dva jsme ze stejnýho těsta a brácha mě uklidnil. "Připrav kola."

Detail

Včera v 5:52 | Mini
Nepotřebujeme!

Asistentka prodeje

Včera v 4:24 | Mini
Dělejte to taky tak. Je potřeba prohloubit organizaci. Znalosti mám. Jako asisrentku bych přivítal do mladé dynamické společnosti se zaměřením na prodej kol. Asistentka by měla mít ekonomické znalosti, základy organizace a umět jazyky. Bude doprovázet na obchodní schůzky.

Uvolnění ze školy

Včera v 3:15 | Mini
Má představa jak se uvolnit z vyučování? Nepřišlo to samo, vlastně jsme ani nechtěli a tenkrát se toho stalo mnohem víc! Pamatuji si, že první hodina 17. listopadu 1989 byla matematika a my stávkovali. Sešli jsme se před školou a že na první hodinu nepůjdeme. Taky nám všem napsala neomluvenou hodinu. Kdo mohl tušit co se stane? Bylo nám šestnáct a v televizi hlásili, že do Prahy dojeli ruské tanky. Řečeno slangem, kterému rozumí. Potom to chvílu vypadalo, že školu už nedoděláme.
Marná snaha vzepřít se režimu tenkrát jsem chápal jako extrém, který musíme potlačit. Zkutečně. Uvolnění přišlo až ze zkouškami. Tam už bylo jasný co dostanu, jenom já to nevěděl. Vlastně potřebujeme každý něco jinýho, ale jedno nás spojuje. Udělali jsme školu a jsme mechanici.
Potom přišla tvrdá realita. Nikdo nás nechce! Tak k čemu to vlastně bylo? Protloukal jsem se životem a sbíral zkušenosti. Teď bych klidně mohl říct, že už znám všechno! Jenom to podnikání mi nejde. Není někde chyba? Že bych to opravil?
Co ti ještě chybí? Účetní! Nevyznám se v číslech. Na tu hodinu matematiky nikdo tenkrát nešel.
Není tam všechno a ani nemůže být, protože tolik nás zase není. Po třiceti letech zjišťuji co mi chybí a co mám navíc. Neschopnost organizace vyvažuje pochopení. Tyhle lidi jsou většinou sami proti sobě a je jich čím dál víc! Až příjde vůdce, který to taky bude umět pochopit asi neřeknu nic. Kdo je pro?

Fifinka

Včera v 3:00 | Mini
.

Musíš být krásná, milá a mladá

Neděle v 20:24 | Mini
Musíš rozumět počítačům, musíš umět vařit, nesmíš se bát. Splňuješ všechny podmínky a jsi klidná? Tak to asi není něco v pořádku. Hned se podívám. Umíš jazyky?

Bobik

Neděle v 8:42 | Mini
.

Uděláme s toho live jasmin

Neděle v 6:45 | Mini
Už sbírám zkušenosti. Jsem na začátku a tak přivítám jakýkoliv tip než začnu něco dělat. Nejhorší je špatně odvedená práce. Nemusí se ani vyplatit spěch ve smaslu kdo si počká ten se dočká. Hranice byla otevřená, jenom já to jaksi netušil. To nevadí. Na dovolenou můžeme jet i v zimě. To potom teprve jsou ty pravé zážitky ze sněhu! A kdy si myslíte, že slavím nový rok?

Léto s topolem

Neděle v 5:55 | Mini
.


L=to

Neděle v 3:53 | Mini
.

True key

Neděle v 2:43 | Mini
.

Key

Neděle v 1:01 | Mini
.


Podnikat jako mechanik

Sobota v 5:08 | Mini
Potřebujeme vytvořit nové příležitosti na jižní moravě, tam kde zraje víno. Nebude to však snadný úkol, protože o tom nic nevím a nemám potřebné vzdělání. Rozhodnul jsem se pro servis kol. O tom bych snad měl něco vědět. Kolo jako dopravní prostředek. Kolo jako symbol. Co dělá mechanik, když se kolo poláme?
Jako kluk jsem rád jezdil na kole a to mi vydrželo dodnes. Je to způsob, jak trávit aktivně volný čas a jsou tady taky možnosti poznávat nové kraje.
Co vlastně čekáte od kola?
Kolo by mělo být především zábava, něco jako psaní s paní. Je to taky adrenalin. Komu se podaří překonat rekord? Každý den přidám několik kilometrů, pořád ta samá trať. Trénuji na mistrák. To je ten kopec za barákem. Vracím se tajně do těch let, kdy jsme jezdili všichni na kole.


Chce to mít především představu

Sobota v 3:57 | Mini
Aha! Tak ta je šťastná. Hledá pouze příležitost si pokecat a pak rychle domů! "Co tě baví?" "Rychlý koně." To nebude nic pro mě, ale vymyslel jsem si, že jednoho takovýho mám a že jestli se nechce podívat. "Ano!" Jenže kde já teď budu shánět koně? S tím jsem vážně nepočítal. Že prý je dlouho sama a že by uvítala muže, který rozumí koním! Snažím se ale asi mi to nejde.
"Zajdeme si do ZOO?" Vlastně proč ne tam jsou přece koně. "Ne." Už asi nemá čas, tak zkouším ještě pozvat na zmrzlinu. "Za rohem je cukrárna." "To by šlo." Měl jsem z toho radost. Konečně nebudu sám!
"Jak se jmenuješ?"
"Petr a ty?"
"Sára. Kolik ti je?" Byl jsem zmatený, ale konečně převzala aktivitu. Mohl jsem pouze odpovídat a potom jsem se rozpovídal co dělám. Příjemě strávený den se Sárou. Vlastně jsme se neznali a nemá smysl si něco namlouvat. Jednoduše taky chtěla být chvíli s někým. A když přišlo na rozloučení. "Přijdi k nám jestli chceš." To bych musel vědět kde to je. Stáli jsme zrovna před domem, ke kterému jsme došli. "Tady bydlím." Potom mě ještě napadlo, že jí pošlu koně, ale kde bych ho asi tak vzal? Možná že se to nemělo stát. Jsem tady teprve dva roky a když se mě na to ptala, tak jsem lhal. Vlastně to říkám jenom jako. Co by se mohlo stát, když potkáte pěknou holku.

Se sklenkou v ruce aneb vesele o víně

Sobota v 2:46 | Mini
Jestli můžu vůbec něco veselého napsat. Je čas smát se. Dělal jsem na tom celou noc a co mi vyšlo? Věk, výška, váha, článek o hubnutí a teorie, že se letos vdám. To bych měla najít muže co mě může. rozesmát. Tak to zkusím.
Donesl jsem kytku do květinářství. "Tahle je poslední!" "To není možný! Kde jste jí vzal?" Dívá se na fialky. "Natrhal v lese." "Teď?" Samozřejmě že teď na to není vidět. Potom jsem vzal ještě sklenku vína. "To se musí dělat celý rok." Žeprej to ví. "Nejvíc práce je na jaře." "To máte sice pravdu, ale nejvíc práce je ve sklepě."
"Jak to myslíte? Určitě se mýlíte! Tady je taky spousta práce a když přijede nevěsta to teprve jsou fofry!" Zrovna tam jedna taková byla. Nezkusit to by mě asi mrzelo. Začala povídat o mužích a že si jednoho má vzít. To bylo panečku něco. Cítil jsem se jako král ze sousedního hradu, pomáhal jsem jí z výběrem, ale něco mě vadilo. "Kytku by měl obstarat ženich!" Alespoň bude vidět jak si váží nevěsty. Jenom mi poděkovala. "Tohle já sama." Vůbec co se do toho míchám? Nejsem přece pozvanej.
"Proč to děláš?"
"Aby bylo o čem psát, možná že bych se to mohl naučit a najít konečně klid. Moje žena musí být tak trochu blázen!" Dávám nevěstě lahev, kterou jsem koupil vedle v obchodě a už se loučím. "Počkejte pane, kde vás najdu?"
Nevidím důvod jí to říkat. "Budu čekat venku." Tak to jsem jí teda slíbil, ale už jsem viděl nevěstu a to mi stačí! Nasedám do auta a jedu se podívat do Brna, potom do Sloupu a potom snad přemluvit Renatu. Dělá mi to starosti. Chápu, že mě nechce. Jenom kvůli tomu co dělám! Je tam něco jinýho? Ano. Měli byste vědět co chcou rodiče od dětí a potom se sami stát rodiči.

Uvolnění

Pátek v 19:54 | Mini
.