Prosinec 2018

Dárek? Huawei

Dnes v 7:00 | Mini
Teď bude asi výhodný koupit jeden synovi

Rozhovor

Dnes v 6:00 | Mini
Co říkáte internetu
Vlastně jenom to, co je tady napsaný, jinak je to zajímavá věcička a má spoustu možností. Dneska se s ním můžeme potkat opravdu na každém kroku. Děcka na zastávce, v autobusu zkrátka všude, ale vás asi zajímá, jak to začalo.
Ano. Jak to tenkrát začalo?
To bylo opravdu těžký. Někdy v roce 1979 byl večírek a rozdávali se kolekce. Taky tam byl počítač. Nikdo nevěděl co umí.
A co umí teď?
Jenom to co mu napíšeme, to se nezměnilo, ale přístup, který tenkrát měli pouze někteří lidé.
Co si od toho slibujete?
Směje se. A to by tak mělo být! Když už konečně mají lidé tu možnost? Jako přelomový rok chápu až teď, kdy se pomalu dostává mezi všechny lidi. Zkuste se tatínka zeptat. Jako já. Já jsem na internetu opravdu vyrostl a hned se taky dozvíte proč.
Proč?
Byla tady taková možnost a stále je. Já bych to viděl spíš na chytré telefony, ale musíte znát jejich hranice.
Děkuji za rozhovor.

To je materiál

Dnes v 5:02 | Mini
Přátelé,
Někomu jede huba!


Co to je relé

Včera v 12:14 | Mini
.

OKAY

Včera v 11:30 | Mini
.

Nový splav

Včera v 4:47 | Mini
.

vypnu radio

Včera v 4:32 | Mini
Slyšíš? "To ticho!" Jenom u splavu seděl pán a hrál na harmoniku. Zeptal jsem se ho a on hrál. "Takže nemůže mluvit."
Tak jsem kouknul na bráchu, brácha na mě a už jsme byli domluveni. "Hodíme tam dělobuch." To by šlo, ale aby se nepolekal a nespadl do vody. "Máš zbytečné obavy." Skočil jsem do pokoje a vytáhnul dělobuch, potom jsme se už jenom plížili ke splavu a hodil dělobuch do vody. "To asi nevybuchne!" Musím si dát bacha. "Zpět brácho!" Dělobuch se skutálel do vody. "To asi nebude sranda! Tak ho kopneme do vody!" Ale jak to udělat? "Abych ho vylekal." Brácha radši myslel nahlas. "Asi to nepomáhá! Ten dědek tady hraje každej den." "Až odejde." "Co brácho?" "Až odejde tak mu tam to nasypeme hřebíky!" Tak to uděláme. Ten chlápek přestal hrát, vzal kolo a jel pryč. "Nevím od kud je." Jenomže nás zavolala maminka. "Kluci oběd." "Co jste udělali?" ptal se tatínek. "My? Nic." "Odpoledne mi pomůžete. Budeme dělat střechu."
Zapoměli jsme na dědu. "Kde je?" "Kdo?" "Děda? Už nehraje na harmoniku. Kluci, že vy jste mu něco provedli?" "My?" "Ne." Tatínek však přišel a ptal se. "Kluci? Kde jsou hřebíky?" "Hřebíky jsou u splavu." Přiznal se brácha, že jsme je tam vysypali a proč. "Tak to děláte chybu!" Na to snad přijdou až budou větší. Jenomže ráno začalo pršet a pršelo celý den a celý týden a voda byla úplně všude. To zase bude vysvětlování! "Ano. Zkutečně máme chatu u splavu a chceme si ji pojistit." Tatínek má rád, když hučí splav. Většinou není slyšet jak hraje. Většinou je tam každej den a pokaždé zmizí. Jak se objeví je tady hned veselo. Tentokrát to klukům vyšlo. Hodili dělobuch, ozvala se rána a kluci z toho měli srandu. "Kluci jedni pitomý! Kazíte mi umění!" Zavolala si je k sobě. "Co to bylo?" Měl jsem strach "Kluci to nesmíte rušit pána!" Asi si bude stěžovat, ale on to vzal jako umění, tak to je opravdu pan harmonikář! Máme ho tady rádi, ale co dělá když tady není? Na to se zeptám. "Pane? Co děláte, když nehrajete?" "Učím děti počítat." "Tak se nezlobte. Jestli jsme vás vystrašili." "Ne kluci, ale už to nedělejte."
A byla zima. Řeka zamrzla splav taky, takže jsme chodili bruslit. Není to zase tak velká řeka, spíš je to malá říčka, ale můžeme bruslit až k mostu a nazpět. Když hučí splav a sedí tady rybáři, nebo hraje harmonika, tak je všechno v pořádku. Jenomže teď přišli geodeti a že tady povede dálnice. Tak to jsme nevěděli. "Ale nebojte! Ono se to ještě změní!" Tak tady nebude hučet jenom splav, ale taky dálnice!
A potom jsem slyšel, jak někam volá. "Kluci letos jsme tady naposled. Na jaře to tady bude bourat." "To nevadí táto! Koupíme si jinou."

6:3O

Pondělí v 6:30 | Mini
.

7:3O

Neděle v 7:30 | Mini
Neděje se nic. Je neděle a padá sníh! Zase budeme muset hrabat chodníky! Jak já to nesnáším. Chodníky jsou křivé a rozbité. Co by se dalo dělat? Na Mládežnické už mají nový! U Sklepa taky. Tam asi bydlí milionáři. Tady je zatím klid. Úklid jsem zvládnul hravě. Dokonce jsem zametl sousedovi. Asi přemýšlí. "Dalo by se to ještě posolit." "Ano, ale máš sůl?"

Vytáhnul nůžky a ustřihnul camfourek

Neděle v 7:00 | Mini
Bylo to od něho sprostě. Klínovec přece je taky. To jsem si uvědomil taky. Tak hurá do práce. Neděje se totiž nic.
Až budeš číst tyhle stránky asi budu v Libanonu. Monika je harmonika a trumpeta na jedeme

Trumpetka

Neděle v 6:58 | Mini
Zahraj trumpetku. "To mi jde asi nejlíp." Bylo to Ovčáci čtveráci první čtyři takty, potom to bylo podle mě, takový sólo, ale na trupetu mě nenutí hrát, tak dělám co umím.

www.medod.cz

Neděle v 6:41 | Mini
Medod je med od i me dod

Fantasie obrácené hodnoty II

Neděle v 6:40 | Mini
Chtěl bych mít mobil, který za mě bude volat, počítač, který bude počítat, auto který bude jezdit. "A co budeš dělat ty?"
"Já?" Jak já. Já budu asi spát. Tady bych chtěl ještě říct co se mi právě honí hlavou a vysvětlit. Obrácená hodnota To asi bude matematika. Jedničku jednoduše neobrátíš! Pořád bude jedničkou. Jinak. Všechno dělám sám. Z toho pramení můj úspěch. Stačí, když sednu do auta a hned vím. Renata se ptala proč nepíšu a já jsem jí řekl

Děda měl sedm dětí

Neděle v 6:39 | Mini
Tata taky a teta taky, takže to máme 7x7, ale nebojte se. Někdo třeba nemá děti vůbec a to je škoda. Jak já bych rád měl děti! Žeprej už nemůže. Posílám lahev

Střelba na ulici

Neděle v 6:06 | Mini
Za rohem stál autobus a v něm se střílelo! "Strážníku! Musíte ho chytit. Je to nebezpečný pachatel a má u sebe zbraň."

Nepomůže

Neděle v 5:55 | Mini
Ale jak? Komíny už nedělá, ani kola ne. Tak si říkám, že vaří dobře. Něco je spálený, něco rozvařený, ale baví ho to. "Tohle je kaše? Tohle je kaše!" Jenomže se mi taky zdrcla. A tak putovala k slepicím. Taky máte doma umělce? Jenomže já to nemůžu polknot.

Rozpoznal hlas

Neděle v 5:30 | Mini
.

Lepidlo na boty

Neděle v 5:10 | Mini
Říkáme tomu chemopren a jako chemoprena zná celý svět. Teď budu potřebovat trošku toho lepidla. Chci přilepit boty. Bude sranda. Douf

Stalo se, že mi nepsalo pero

Neděle v 5:00 | Mini
Škoda. Mohl jsem podepsat taky kus papíru jestli mi rozumíte. Věta o darování a podpis, to jsem chtěl udělat. Místo toho jsem napsal jenom další čárku. Co si? Byl jsem spokojený, domů už mě museli odvést.