Listopad 2018

Sex seven

30. listopadu 2018 v 14:15 | Mini
Nastříkám ti do pokoje pěnu! K čemu to je dobrý? Uvidíš, kolik tam máš ještě místa! Šel jsem na věc. Vzal jsem silikony! Tak to ti asi budu muset vysvětlit co dělám na ostrově zapomenutí. Hlídám a teď už nevím co. Na jiném ostrově, kdesi daleko v moři je krásná panna, protože tam nejsou borci a tady jsme na to zapomněli. Kdosi mi říká. "Jeď se tam podívat." Tak jo, že pojedu, proto jsem si koupil tohle auto, ale spíš budu potřebovat loď. "Takže loď? A auto dáš kam?" "Na loď. Viděl jsem to v televizi námořníku! Chceš jet se mnou?" "Ani nevíš kde to je." "Tak pojedeme všichni. Víc hlav víc ví!" Dali jsme si ráno sraz na molu a že poplujeme za krásnou Janou, tak se původně měla jmenovat. "Nic tam nevidím." Taky tam nejsou mapy. Musíme se orientovat podle hvězd. Tak to bude ráno problém, ale dalo se to čekat. Zatím naložíme auta a tady byl první problém. Molo bylo příliš vysoké a loď nízká a navíc se kolíbala. Tak to počkáme na příliv. Možná. "Možná že tam bude půjčovna tak jako u nás." "To by sice pomohlo, ale já tady auto nenechám!" Budu muset. "Jenom přes moji mrtvolu!" Zasmáli jsme se všichni "Ty jseš vážně borec. Nechceš tam plout sám?" Jo. Že bych jim potomá řekl, ale co když se už nevrátím? Rozloučili jsme se a já se vydal lodí do neznáma.
"Nikdo tam ještě nebyl!" "Je to blázen."
Založil jsem plachtu tak aby mě vítr nesl na východ a zkoušel ještě navigaci. "Váš člun se ztratil v moři."
Čekal jsem dlouhých pět dní, než se objevil první racek a uviděl jsem břeh. "Ale kde tady mají přístav?" "My tady přístav nemáme Petře." To je určitě ona. "Jak je to veliký?"
"Jenom to co vidíš!" Jak tady mohla žít? Že prý musela, ale dál na východ je ostrov kde žila jako malá a tam přístav mají. Tak jsem ji teda přivítal na palubě a ona?
"Mám tady ještě otázku. Kam plujeme?"
"Domů." Doma to znám přece jenom nejlíp. Chvěla se zimou, ale zima nebyla. "Ty tady máš auto?"
"Ano."
"Počkej! Ještě máma." Se vším souhlasila.
"Jseš tady sám?"
"Ano, ale tam kam plujeme sám nebudu." Chtěla vědět kam. Já však nevěděl jak tomu říká. "Ostrov Zapomenutí." A ona že tam ne, že je tady ještě spousta jiných ostrovů větších a krásnějších! A tak dál, ale já jsem chtěl domů. "Uvidíš. Bude se ti tam líbit." Co ještě mohla dělat. Souhlasila a já byl rád, ale dodnes nevím co tady vlastně dělám. Byla silná boře a my se dostali úplně jinam. "Tady to neznám." "Vítej Petře!" Jak je možné, že mě tady znají? "Máš to tam napsaný!" To ona. Zeptala se totiž, jestli znáte Petra. "Kolik vás tady žije?" "To nikdo neví. Možná sto, možná tisíc! Pořád někdo připlouvá a odplouvá." Tak to je dobrá zpráva. "Začíná se mi tady líbit. Zachránili jste nás! A co je zase tohle?" Nasedla do auta a že prý jede. Já nevěděl že to byl její otec. Musel jsem se opravdu hodně splést. "Ty máš auto?" "Ano. Měl." Zatím s ním neumí jezdit, ale že prý jí to mám naučit.
Jenomže tohle už bylo podle pověsti. Zeus se rozčílil a ztrestal dceru vyhnanstvím, teď se konečně vrací. A co matka? Pomohli mě s autem na pevninu. Od té doby uteklo už několik let a ona pořád neumí řídit! Asi se to nikdy nenaučí! Tak jezdíme všude spolu. Kluci už ví, žeprý se dojedou podívat, ale asi zapomněli.

Dostal jsem taky takový nápad

30. listopadu 2018 v 11:11 | Mini
.

Noční

29. listopadu 2018 v 5:15 | Mini
Chtělo se mi spát, ale stroje jeli a tak jsem musel mačkat knoflíky. Zelený dolů, červený nahoru a za chvíli zas. Všechno ostatní dělali roboti. Teď byl ten čas, kdy jsem odpočíval. Přeci jenom mě potřebují. Přeci jenom nebudu sedět na stole a houpat nohama a když je potřeba něco nastavit? To teprve vidíte ten koncert. To jsem chystal stroje na nový výlisek, ale abych nepředbíhal. "Tohle jsme ještě nedělali. Co to je?" "To jsou sudy na víno." Vypadalo to tak. "Kolik jich máme udělat?" "70 000." Tak to určitě ta forma nevydrží. Mohli by sem něco dát, když už děláme sudy. Pomyslel jsem si, ale to sem nikomu neříkal. Někdo zatím připravoval formy. Většinou nám neříkali na co to je, ale tentokrát jsem se zeptal. "Vypadá to jako popelnice." Polotovary hned odváželi do Japonska, alespoň říkali, že to je pro ty šikmooký, co nás tady chodí fotit. Tomu bych věřil. Vždycky se objeví se šéfem. On jim něco říká a já mačkám knoflík.
Většinou mlčím ale teď? "Sakra." "Sake?" "Ty kluku jeden ušatá zaseklo se to." Dělal že mi rozumí. Tak to by nešlo, ale co kdyby? Šéf byl taky pro. "My si tě vyzkoušíme." a říkám green up red down. Stop! Tohle přece nesmí, ale on jako že jo, že si to chce zkusit. Byl jsem zmatený. Mám mu to pustit? "Musíme vyměnit výrobu." Oni už byli zvědaví. Tenkrát mi to ale nešlo. Je to spočítaný, tak že to udělám. Dávám do lisu formu a ten šikmookej mačká knoflík. "No!" Ještě že jsem mu řekl zelený nahoru červený dolů, jinak nevím jak by to dopadlo. Od té doby tady nebyli. Šéf asi poznal, že to může být nebezpečný. Týden na to vyšlo nový nařízení a já jsem to už nezvládnul a co si o tom myslíte vy? Že se přijedou podívat??

Napětí získané na anténě musí mít zisk nejmíň 20 dB

28. listopadu 2018 v 5:30 | Mini
Uvažuji o tom, protože rádio nehraje jak má. Nemůžu naladit čradiožurnál tak aby hrál. "Je to anténou." Jaké jsou možnosti? Pustit si čradiožurnál? Použít televizi. Tam je to taky!

Já umím akorát polívky z pytlíku

27. listopadu 2018 v 11:37 | Mini
Tam si přece přečtete jak se to dělá a pak? Co máš už hlad?

Připadám si jako Mikuláš

27. listopadu 2018 v 9:17 | Mini
Děcka mi povídají koledy a bojí se čerta. Tahle se povedla:-) Mikuláš ztratil plášť( Víc tam nebo sem asi nevlezlo. Líbilo se mi dělat Mikuláše a dávat dětem bonbony. Jestli tady je ňákej čert, který hledá Mikuláše, Mikuláš hledá čerta, na nadílku. Plášť mám

Uhádneš na co se chci zeptat?

26. listopadu 2018 v 17:43 | Mini
Jakše máš? Teda aby jste to pochopili. Jakeš je můj strejda a právě vaří povidla. Teda ona mu z toho nakonec vyjde vynikající slivovice, ale říkáme, že vaří povidla. "Tak to se musí asi hodně zamíchat aby se ta povidla nepřipálila že jo?" A strejda míchá jak umí. "Víš nejdůležitější na tom je základ a pak to jde už samo." Teda já asi povidla vařit nebudu, ale dej mi líznout. Hm. To je dobrý! Kdo tě to učil? Tata. Taky tě naučil něco dobrýho? Za chvíli jsem už nevěděl co chci říct. Tak to bylo dobrý, ale znáte strýce. "Víš vono to není ani tak o povidlech, ale o švestkách." To přece vím. Vždyť jsem je sbíral. A děláš dobře. Švestky potřebuje opravdu každej. Taky máma do buchet. Vzpoměl jsem si na ni. Právě je na operaci. "Už ti volala?" "Ne. Zatím ne. Pojedu se za ní podívat." Takže máma vaří ze švestek buchty. Taky je dává do kompotu, ale to určitě znáte! Není nic lepšího, než švestkový kompot. A policajtům se tak taky říkalo. "Bacha! Švestky! Mizíme!" Co si teda o tom mám myslet? Že slovo Švestka vzniklo asi ze slova šestka, nebo švec. Už dávno jsem chtěl upozornit na lidi, co se tak jmenují. Vždycky, když sbírám švestky, ale nikdy si na to nevzpomenu, tak snad až budete někde sát a bude vám chutnat.

To ví že ne

26. listopadu 2018 v 15:56 | Mini
.

Za každým se otočí

26. listopadu 2018 v 14:43 | Mini
.

Napište jí, co budete dělat

26. listopadu 2018 v 4:44 | Mini
Ona vás ráda pozná. Mě už opustila, žeprý obyčejnýho pisálka, který píše kraviny nebude živit. Já jsem zatím teda ten pisálek, ale ouha. "Co se stalo?" Chtěla vědět heslo, tak jsem jí ho řekl a teď? Kontroluji účty. "Nula." To není možný! To určitě ona! Vlastně jsem zjistil, že? K čemu jsou dobré peníze? Potřebuji zaplatit advokáta. Dal jsem to k soudu. "Však počkej! Ještě se uvidíme!"

Viděl jsem tu paní

26. listopadu 2018 v 4:26 | Mini
Jak tam spala. Ještě jsem se podíval co psala. Bylo tam A, ale kolikrát! Ona než usnula, tak chtěla napsat něco o sobě. Tak tohle se jí opravdu podařilo. Oddělal jsem klávesnici a vypnul počítač. Byl to stařičký Comodore, ale jí to stačilo. Byla na něho pyšná! "Tohle jsem si koupila!"

Když mě to bude svádět?

25. listopadu 2018 v 7:17 | Mini
.

Když mě to bude bavit?

25. listopadu 2018 v 7:11 | Mini
Byla to nutnost. Tohle tady není! Žijeme v demokracii a píšeme. "Jak to jde?" Zeptala se mě Tereza, ale já zrovna měl knížku, tak jsem se pouze usmál a řekl "Můžeme začít."

Opravte si

25. listopadu 2018 v 6:50 | Mini
Kont svíce má být samozřejmě knot

Objevila se možnost

23. listopadu 2018 v 5:40 | Mini
Objevila se tady možnost
Ještě je to potřeba potvrdit a někde se to projeví! Není snadné dosáhnout cíle, ale není nic lepšího, než být či nebýt, tak to radši ten cíl. Zase se kousek posunul. "Máme to!" Tak to je dobře. "Budeš hledat nový cíl!" Co to vlastně chtějí? Najít nový cíl? Co to je cíl? Slovo, které začíná celkem dobře působit. Zkoušel jsem taky jako cíl, ale jako se neujalo. Tak dejme tomu nový cíl. Co jste čekali? Není nic lepšího, než dojít do cíle a tam vám řeknou, že cíl posunuli už včera. Tak tomu nerozumím. Co to je včera? Od rána do noci. Toužíte pomoci?
Mechanik zatím usnul, ale zahradník ne. "Co budeme dělat?" Teď na Podzim se toho moc dělat nedá. Sklidíme úrodu. Už bylo docela pozdě, tak zahradník vzbudil mechanika a že jdeme. "Mám plán." Říká zahradníkovi. "Pořídíme si traktor." "To je dobrej nápad. Co budeme dělat?" "Budeme hledat." Soused má dva traktory, tak se ho zeptáme. Sám jsem zvědavej co mi na to poví!
Žeprej ten jeden nejede. "Hurá!" Mechanik má práci. Zahradník zatím hrabal listí, teď zjistí, že traktorem to nejde. Tak kdo teda má pravdu? Když potřebujete něco odvést, potřebujete traktor. "Co to listí?" To je dobrej nápad. "Co ten traktor?" Ten traktor měl vybitou baterku. Ráno bude všechno v pořádku. Zatím hrabe listí. "Přemýšlím, že tu jabloň pokácíme." "To je dobrej nápad, alespoň nebudeme muset hrabat listí!" Dál se dá rýt. "To uděláme traktorem." "To je dobrej nápad. Ušetříme tím spoustu práce a ta jabloň stejně nerodí. "Můžeme tam dát okurky, ale až na jaře." To sice ví oba, ale bylo to potřeba říct. Na jaře nás čeká spousta práce. Ještě jsem domluvil že neděle bude volno. "Volno? Proč volno?" Taky o tom přemýšlím. Nemůžeme říkat, ale volno se mi nelíbí. Volano, zkusíme se připojit. Zatím to fungovalo tak, že by to mělo fungovat. Co tomu říká? Líbí se mu Zima? Nebo by raději šel dál?
Ano. Tohle jsme opravdu ještě neřešili.

Kont svíce

23. listopadu 2018 v 5:39 | Mini
Knot svíce
Jak dlouho ještě bude asi hořet? "Dnes do večera." "To je ještě dost času. A co budeme dělat potom?" "Potomá zapálíme druhou. Koupil jsem další." Jenomže ta svíce neměla knot. Tak toho jsem si nevšimnul. Můžeme tam tati dát provázek. Jakej provázek máš na mysli? Teto tento? To je přeci umělá hmota. Tata donesl provaz. "Tento tam dejte." Taky donesl kus drátu. Na co to je? To je tak, když nepřemýšlíš! Jak asi dostaneš ten knot do vosku? A taky donesla nůžky. Ty zase nemyslíš na to čím to ustřihneš.
To vám byla sranda poslouchat ty dva, jak se domlouvají. "Dej to sem. Ne počkej! Dej to tam." "Tak kam. Ze spodu, nebo z vrchu?" Chtěl jsem říct, že to je jedno, ale mlčel jsem. Jo. Ještě budeme potřebovat sirky a teď zhasla a byla tma. Tak co máte to? Ještě že jsem měl zapalovač. Vidíte. Vždycky se něco hodí, žeprej knot nebude hořet, proto jsem ho namočil do Petroleje. On ale nehořel. Co to je za šmejd? Asi nehořlavý vlákno! To byl konec. Přišla babička. Proč je tady taková tma? Počkej babi. Za chvíli bude svítat.
Jenomže babička! Zapal svíci, ať se můžu podívat kde je. Babička hledala, dědeček hledal, Táta hledal, Teta hledala, všichni hledali a já mám zapálit svícu? Ne. Taky budu hledat, protože za chvíli bude ráno! Nemůžu najít sirky. Vždyť máš zapalovač. Ten taky nemůžu najít. Babička přišla a říká mi Kluku, našel jsem teda ten zapalovač. Babi, máš svíčku? Nemůžu najít svíčku. Babičku napadlo ještě, že bychom mohli rožnout. Jenomže asi slyšela ty dva jak vzdychají. Nemám svíčku, vy jste ji měli donést! Babičko mi ne to ty! Babička byla proto. Já jsem zatím čekal, ale nikoho nevidím. Už aby bylo ráno. Teď zavrzala podlaha a otevřeli se dveře. Dědo? To jsi ty? Měl jsem nahnáno. Normálně se nebojím, ale když všichni byli tady? Kdo to ksakru je?
Slyšel jsem kohouta. To ale nemohl být kohout. Že bych opravdu rožnul? A zase ty kroky. Už jsem se nebál. To bude Ben. Kdo jinej! Jak jsem na něho mohlo zapomenout! Beníčku! Chceš kostičku? Vlastně na to nevidím. No tak asi nic nebude.
Byl jsem tenkrát malej kluk, ale to už je dávno. A co mi zbylo?

Se ženou

23. listopadu 2018 v 5:30 | Mini

S děvčaty jsem chlupatý

Romana dostala kytici růží a potom jsem jí povídal, jak bych hrál. Ne. Nehodilo se jí to. Takl jsem zkusil Renatu. Hodná holka, ale to se mi nehodilo. Musí mi teď říkat co dělá. Asi jí to baví. Napsala, ale to je tak všechno. S Renatou nahatou. Stalo se, že nemá co na sebe. Otevřel jsem skříň. "Vyber si!" A ona chtěla nové šaty. "Tady je máš!" Dávám jí to jako a ona se jako obléká a už se prohlíží v zrcadle. "To jsou ale krásné šaty!" Povídám, fotím, šaškuji, ale ona to tak bere. "Mám ráda tvýho kamaráda." Takže mám kamaráda? Konečně se obléká. Pes už je nastartovanej, že půjdeme ven. Jenom co si vezmu kabát. "Uděláme ňáký fotky." Říkám jí. Pes krutiprdelka, tak mu říkám ona je na mě zlá. Klidně mě nechá abych se v tom vykoupal. "Čekám tě ve vaně." Nepřišla. Čekám tě venku. Nešla, tak jsem si našel Zdenku. Bylo asi mínus třicet a byla zima. Já na sobě měl kabát. Umím udělat čáry máry. Ona taky. Soutěžíme v tom. "Pojď už dom." Kde to je? Volám na všechny strany a ono se ozývá. "Doma je tam kde to máš rád." V Brně v parku Marku.
Renato! Zná to na to? Zatím si četla Rytmus života, ale teď? Teď jsem jí vyrušil a ona neví vo co de. "Co na to?" "Co na to Klára?"
Klárku jsem si vymyslel. Jako každou jinou. Za chvíli už zase četla. Nezajímalo jí to. Klárka zatím jela do lá na spa. Kdo tomu rozumí? Přece já. S děvčaty nejsem chlupatý! A jak že se vlastně jmenovala? Otázka, která se mi honí hlavou. "Jak se jmenujete?"
"Říkejte mi šéfe!" Tak to bude nejspíš Irenka. "Irenko já ťa mám rád aj bez peňazí!" "Milionářu blbé! Koza sa ti oběsila." "Irenko kdy máš svátek?" "Na den matek."
Ženy to však neocenili. Nechtějí si vymýšlet. Od toho jsem tady já. "Ty Irenko víš co to je když se řekne Petra?" "Ne." Dělá hloupou, nebo to fakt neví? Pokusím se. Πετρα. Už přihořívá? Ano je to Řecky, ale co to znamená doopravdy? "Už vím co chceš!" Ještě mě řekla, že se mnou tančit nebude. Ano. Byl jsem na zábavě zatím co jsi spala. Domů jsem se dostal až ráno. Pokojem voněla káva. Taky jsem si dal. Jak jsem se dostal domů? Pokojem? Mnoho otázek na které je potřeba znát odpovědi. Zatím zkusím najít klíče a pak? Pak se uvidí! Potřebuji to k práci. Co je to?
"Přece papír strejdo!"

DRC

22. listopadu 2018 v 14:14 | Mini

DRC

Na policii volá jedna paní kvůli nehodě. "Je to jenom takové drcnutí. Nikomu se nic nestalo, protože nás zachránili airbagy a pásy"
"Tak my se na to drcnutí, jak říkáte přijedeme podívat. Posíláme sanitku."
Zatím je jí dobře, jenomže neví, že krvácí. Teda šlupka to byla pěkná. Ten strom do kterého narazili je známý zabiják na okrese. Tady už havarovalo lidí!
Jedná se o dlouhou rovinku, na které obyčejně předjíždí traktor. Je tam silný provoz, takže se stává, že neodhadnou vzdálenost auta v protisměru a to sjede do příkopy.
Sanitka je na místě vždycky, když vystřelí airbag.
Paní se zatím udělalo zle a bědovala.
"Proč jsi nechtěla sanitku?" Zeptal se manžel.
"Nic mi nebylo." A složila se na zem.
Manžel to viděl. "Prosímvás pomůže mi někdo!"
A to už kolem jel Dr.C. Byla to jeho povinost. Umělé dýchání a masáž srdce už dělal tolikrát! Tolika lidem zachránil život a nikdy za to nic nechtěl. Vždycky počkal, až přijede sanitka a pak se ztratil.
I vy můžete být Dr.C. Většinou nic nedostanete, ale ten pocit, ten přece stojí za námahu.
Já jsem u bouračky ještě nebyl. Nevím jak bych se zachoval vždyť krev může způsobovat nevolnost! Teda když umírala Babička naložili ji rychle do sanitky a teprve tam ji oživovali. Myslím si že to tak bylo správně.
Většinou se objeví Dr.C. a za ním hned sanitka. Policie zná tohle místo. Není to daleko. Strom zabiják znají i místní a když se ozve rána, jdou se podívat. Žádali obec aby mohli strom pokácet. Obec to nedovolila. O kus dál je taky. To snad máme pokácet všechny?
Zatím tam udělali plnou čáru, ale ta zřejmě některým nevadí. Proč tam asi je? Není zbytečná. Mluvilo se o rozšíření silnice, ale na to prý nejsou peníze. Něco by se s tím rozhodně mělo udělat. Takže snad.

Rok po roce

19. listopadu 2018 v 7:26 | Mini
František tomu uvěřil. "Strejdo, to je divný

Jednou ti podepíšu knihu uvidíš

19. listopadu 2018 v 7:24 | Mini
Jak se bude menovat?