Říjen 2018

Postavy jsou vymyšlené, jména taky. Nikdy se to nestalo

31. října 2018 v 6:31 | Mini
Já jsem zatím nanosil na loď knihy. Tohle si určitě přečtěte! Co dělat, když se stratíte? Je potřeba volat pomoc? Jeden jako druhý! A co tam ještě máte? Říkají. "Jó my si to přečtem!" Ale zatím měli hlad. "To by chtělo něco udělat, ale čím?" Seřadil jsem ty knihy podle abecedy a teď jsem si toho všimnul. Někdo mi sebral M. Co si o tom mám myslet? Ještě včera tady bylo. Zeptal jsem se na M. Nevím, asi tady ani nebylo. Bylo. To vím docela dobře, ale tady je napsáno N. Příběh začíná na P. Vyplouváme. Každej jsme vzali co považujeme za nutný. Je to divný, ale peníze asi potřebovat nebudeme. Martin, pomocnej kuchař ano. Já jsem teda vzal ty knížky, jak jsem řekl. Libor vzal pruty. A můžeme vyplout.
"Harry, vzal si tu navigaci?" Žeprej se umíte orientovat podle Slunce. To taky, ale potřebuji to něčím ověřit.

Váš člun se ztratil v moři

31. října 2018 v 5:57 | Mini
Bože, pošli mi trochu vody!
A začalo pršet. "Hm. To je dobrý."
Bože dal bych si rybu!
A nahodit udici umíš? "Neumím." To nevadí, žeprý mě to vysvětlí! Jaksi mi tam chybí ta udice. "Ty jsi nevzal udici?" "Ne. Neříkal si, že jedeme na ryby." Jenomže on jel na ryby a měl udici. Já potřebuji pořád o něčem přemýšlet. Tak proč jedeme na ryby? Libor krčí rameny. "Zeptej se Vaška." Vašek taky nic neví a co Marek? Marek, nebo Mirek je mi to jedno. Něco si na to vymyslím. Vzal jsem udicu a nahodil. Libor přišel a říká. "To je tvoje udica?" "Ne." "Pane, máte tady dopis." Tak to bylo jasný. Přišel Martin a dělal si srandu, že prej na každého dojde, ale já jsem vytáhnul ten dopis a přečetl si co mi píše. "To koukáte! Píše mi Lenka." Nevěděli jsme, že po nás pátrají. My jsme vlastně ani nevěděli, že jsme se ztratili, až ten dopis. "Co píše?"
"Že si mám dát bacha!"

Budeme pomalu konzervovat

31. října 2018 v 5:45 | Mini
Co si o tom mám myslet co chce? Připravil jsem přednášku na téma ekonomika nuly.

Mařka na VŠE

31. října 2018 v 5:27 | Mini
Já sem tomu nevěřil co říká, ale to už snad nebude pravda. Poslechněte si jak to může dopadnout. Doopravdy. "Budeš spát pod Mostem! Musíš se naučit hospodařit a doopravdy jako." Přemýšlím o červených číslech. To je. Nebude tomu rozumět. Svět je plný omylů a jedním z nich je ekonomika. Začni.
Od nuly? Nebo od jedničky?
Třeba od minimální mzdy!

Republika na kolečkách

31. října 2018 v 5:24 | Mini
Připravila se na to. Žeprej musí zavolat odtah. "S tímhle se nedá jet!" Přijelo auto a že co se stalo? "Nestalo se nic?" "Ne. děkuji. Běžte!" Odtah tady bude za čtvrt hodiny. "Tak budeme čekat." Bylo to nekonečný.

Co mě čeká naproti

31. října 2018 v 5:01 | Mini
Doufejme, že Tereza ví. Vlastně jsem chtěl vědět taky. "Řekni mě už jsi pisálek?" Naši mi říkají, že jsem písadlo, ale víc toho nevím. Komu to dá? Přece jsou na tom líp, že mají rádio. Čas je mi v patách. Už se ptám. "Co to je písadlo?" To nevím. Písadlo jsi přece ty a dostaneš a teď to nedopověděla, protože musela brzdit. Na silnici byla totiž liška. "Bacha! Liška!" "To vidím taky blboune." "Není blbá! Uskočí! Přidej!" Ale neuskočila.

Další příběh 1OO

31. října 2018 v 4:32 | Mini
Pane Králi chcete králíka? To se ví že bude chtít králíka, ale kdyby mu ho tak někdo zabil a upekl!

A je to tak. Další nekonečný den

31. října 2018 v 4:26 | Mini
Právě že to vím taky a další příjdou. Snad se to dá vyřešit úsměvem, nevím ale brečet nebudu. Sem na měkko a dvě. Dáme si malou snídani. Jenom ve dvou. Uhodli jste vajíčka jsou na měkko. Ještě čaj, ten pro změnu udělá ona. "Dáš si kávu?" "Nevím." Jak to mám proboha vědět jestli si dám kávu? Uvař čaj a neptej se! Zatím jsem ale nic neřekl. Musím se hlídat jako nevybuchlý papiňák. Taky nechcete aby to prasklo! Proto je tam pojistka!

Uvítal bych, kdyby v rádiu každou chvíli neříkali co posloucháte

30. října 2018 v 17:00 | Mini
To bych si vlastně tolik přál. Zvlášť ne večer. "Posloucháte Rádio Blaník!" To přece vím. Mám puštěný celý den a večer mi to leze na nervy. Co na to říkáte?

Co je to? Špatně položená otázka

30. října 2018 v 15:38 | Mini
Já bych to teda úplně vymazal však vy víte co. Ale pořád si říkám, že by to někdo náhodou mohl potřebovat. Tak si probereme jednotlivé příkazy. Hned zveřejnit. To je příkaz, kdy systém uloží článek podle hodiny a hned zveřejní jeho obsah. Každý to nemůže udělat. Jenom ti, co mají blog a rozhodli se napsat nový článek. Další z možností je naplánovat, kdy se má článek objevit. Já teda raději nic neplánuji. I když za deset minut celá je příjemný čas. Co si od toho slibuji? Třeba zveřejním něco, co se nehodí a vy si to přečtete a to je druhá věc. Jenomže už nevím, co byla ta první! "Hi." Aha. Už vím. Hned zveřejnit. Ona to zase taková psina nebude, ale nechám posoudit. Někomu možná vadí další možnosti jako je upravit a jak z toho ven? Uložit a vrátit se do archivu. Tak to teda dělám. Možná, že už není aktuální a o to se snažím, být pořád aktuální!

Heslo hledá hodinu

30. října 2018 v 12:25 | Mini
Hoří! Tak teď už záleží na rychlosti. Nebo se mýlím? Nemýlíš! Has. Vzal jsem to útokem. Vzal jsem hasící přístroj a honem hasit. Proto musí být hasící přístroj na svém místě. Oheň zatím nikdo nekontroloval. "Zavolejte posily!" To už jsem ale nezvládnul uhasit. Obyčejný oheň a kolik to nadělá škody! Hořelo to jasným plamenem. "Bacha plyn! Tak ho vypni!" Mohlo to vybouchnout. To jsem věděl. To jsem už vypnul plyn a elektriku. Hořela knihovna a kousek dál byla další skříň plná hader. Večer jsem se dozvěděl, že majitel založil požár úmyslně. "Tak to je když mám hasit." Majitel se díval jako že se nic neděje a v ruce měl kanistr s benzínem. Jak jsem se dozvěděl měl ňáký problémy který tím chce vyřešit. Proto tak. "Udělám oheň!" To už měli mít přečtený! A rovnou ho zavřít do blázince. Tam by se naučil být hodný! Říká se tomu prevence. Ti co čekají na anděla, těch je spousta! To sám neudělám! Snad příště. Budu už vědět co chce a bude mi to jedno, že hoří! Zatím jsem však hasil. Měl jsem štěstí. Někdo vypnul plyn. "Mohl si vyletět do vzduchu!" To nevím snad. Tady máte lidi co přemýšlejí. "Co jím řekneš?"
"Hospoda hořela hodinu." Vůbec se nedívám, že hořelo zrovna na Silvestra. To bych z toho byl blbej, ale spíš mě zajímá co jste dělali? "Odpalovali jsme petardy a jedna vlétla do pokoje." Tak hlavně, že to máte na co svést. Taky jsem se tomu divil. Proč nehasí? Není to naše. Zněla jejich odpověď. Ale chodíte tam že? "Ano. Máme to tam rádi."

O Blekovi

30. října 2018 v 7:42 | Mini
Náš pes se jmenuje blek. Říkám mu "Blečku, sedni." Ale on se na mě dívá a neví co po něm chci. Ještě ho nikdo nenaučil poslouchat. Běží pryč a vrtí ocasem. Zkouším to po dobrém. Dávám mu granule. "Sedni." A už to jde. Co mu musí proběhnout hlavou, když sedí. To už se asi nedozvím, ale poslechl. Dávám mu granule a on si chce hrát. Hážu mu granule a říkám "Přines!"
Samozřejmě, že granuli sežral a chtěl další! "Počkej něco ti donesu." Šel jsem do komory. "Kde má tu konzervu?" Asi v Jednotě. Šel jsem do Jednoty, že mu něco koupím. A byl jsem překvapený! "Co mu mám koupit?" Tady je věcí! Vybral jsem mu konzervu. Snad jí bude žrát! Ale on ne. Dělal, že jí nevidí! "Bleku hop!" Nepomohlo nic a proto jsem odešel. "Já se vrátím!" A když jsem se vrátil měl vylízanou misku.

Začni hned

30. října 2018 v 7:36 | Mini
.

Svět očima psa

30. října 2018 v 7:34 | Mini
.

Dál se věnuji srandě

30. října 2018 v 6:13 | Mini
Je to náročný, ale když už tak už. Nemáte tam někdo návod na srandu? Srandy kopec, nebo údolí. Řece na kopci asi nedám život. Zatím jsem vylezl na kopec a zjistil, že tam je krásný rozhled. "Jé!"

Někdo plácá hovno s blátem

30. října 2018 v 6:00 | Mini
Někdo už má hotovo a někdo se dokonce poznal ve figurce, co dělá. A všichni dohromady tvoříme republiku uprostřed Evropy bohatou na muzikanty. Dobře se daří taky hokejistům, ale kdybych měl vybrat kdo je lepší asi bych nikoho nevybral. Znám pár jmen, třeba Plekanec a Vondráčková, jenomže to byste je museli znát a kdo ví co ještě? Můžu se přece zeptat! "Jak se máte?" Chvilku jsem váhal, jestli to umím a už se nemusím ptát na nic. To byla ta doba co se už nevrátí. "Úsměv! Vyletí pták!"

Ona chce víc věcí

29. října 2018 v 11:00 | Mini
Jak jsem se dozvěděl. Chce abych něco dělal a taky chce aby nebyla sama a to nejde. Musím přece vydělat spoustu peněz abychom mohli být spolu a tady bych viděl ten problém. Teda ne že by to nešlo, ale musím především připravit základy a pak teprve snad. "Co budeme dělat?" Jak si to představuje? Odstěhujeme se někam na samotu, tak to bych mohl tvořit. Nemáme tady samotu? Že ne? To zase vadí mě. Kde mám brát inspiraci? Úkol byl vysvětlit co to obnáší. Znám ty důvody. Něco takovýho jsem už zažil. Tenkrát mi nepomáhal nikdo a všichni se smály! Proč už to nejde? Zeptej se souseda. Soused taky neví. Kdo to teda má vědět? Já? Vlastně jsem si zvyknul na samotu a teď se všichni ptají proč. Renata se taky ptá. "Kdy se vrátíš?" "Nevím. Něco tam vidím."
"To bude pěkná blbost vidět ve tmě." Směje se. Tady asi nebude zase taková tma jako tenkrát když jsme se poznali. Poznala mě. "To jsi tenkrát přinesl čokoládu a já věděla, že byla dobrá." A pak? "Pak si jí snědla a chtěla další!"

Oloupej špuntovi mandarinku

29. října 2018 v 7:00 | Mini
"Počkej. On to umí sám!" To Vám povídám. To byla sranda!

Co to vlastně je takový ticho?

28. října 2018 v 9:29 | Mini
Na to musí být člověk připravený. Asi jsem. "Nikdo to neví! Už můžeš!" Ve dveřích jsem ještě potkal toho vazouna. Nechtěl bych dostat facku. Kdo to teda byl? "Ty jsi byl taky ve skříni?"

Pak jsme byli u Renaty

28. října 2018 v 9:26 | Mini
Je moc hodná, že pomáhá. Schovala mě do skříně a asi zapomněla na pravidla. Co se dá dělat. Počkám až bude ticho a vypadnu.