Září 2018

Sněhurka a sedm trpaslíků den po té

30. září 2018 v 7:23 | Mini
Byla svatba. To Šmudla už měl po vojně a tak se ženil. Jenže nebylo to hned po té. Ještě čekal na tu pravou. Sněhurka zatím snědla jablíčko a usnula. Všichni si už mysleli, že je mrtvá. Jen Šmudla ne. "To nemůže být pravda! Příjde princ a probudí jí!" Tak se taky stalo. Princ přijel na bílém koni a viděl co dělají trpaslíci. Nezeptal se nikoho kde je Sněhurka? Viděl ji a říkal jim. "Ona jenom spí!" Nevěřili mu, ale Šmudla nevěřil. "Princi! Když si princ, tak určitě víš co máš dělat!" Tady šlo asi o minutu. Princ jí políbil a Sněhurka se probudila. "To jsem dělal taky." "Jenomže ty nevíš kdo jí dal to jablko." A tak si milé Sněhurky pamatujte, že jablko od Jagy může být třeba jedovaté, ale princ to určitě ví. Tady bych se chtěl zastavit. Sněhurka už spí a já jí jedu políbit. Kdo jiný než já? Řeči a skutky najdete ve slovníku! Princové zachraňte Sněhurky! Dnes by k tomu měl být ten ideální den a ne že se ožerete jako v Pátek!

Dárkový koš

30. září 2018 v 7:03 | Mini
Co teda patří do dárkového koše? Potraviny a alkohol (Vaječný likér.)

Co rozhodně nepatří do dárkového koše

30. září 2018 v 6:43 | Mini
Peníze a cigarety, to je absolutně vyloučeno a co že jsem to s tím košem udělal? Prodal a koupil si cigára.

Koupil jsem mobil

30. září 2018 v 6:23 | Mini
To Vám byla sranda, když jsem říkal OK GOOOOGLE, ale zas tak se smát nemusím, spíš čekám, že to bude sranda. Kdo neví co neví ani bez koho. Teď myslím na Renatu. Ona tam neco má! Ale nechce mi to říct. Já jsem psal sms a hledal háčky a čárky. Poradila mi Jana. Tak teď to vím. Píšu dál sms "Tady není é s háčkem!" Ukaž? "Některé mobily by za to zabily!" Nechal jsem mobil na stole a šel hledat é s háčkem, vrátil jsem se a na celý problém zapomněl. Trvalo to asi tak hodinu a už zase píšu sms. "Kde je é s háčkem?" Volám Janě. "Jano nemám é s háčkem." Snaží se mi to vysvětlit co mám udělat, ale é s háčkem tam skutečně není, tak že si mám stěžovat. "OK?" Já bych to viděl spíš na najít to e ve slovníku a nainstalovat neco.

Mažehlené kapesníky

30. září 2018 v 5:59 | Mini
Žena žehlila kapesníky. Celkem dobře jí to šlo. Teď už jenom zbývá říct, že Renata je Renata. "Jak tomu mám rozumět?" Že se to tak jmenuje a hnutí za lepší rozvoj

Skutečně nakoupíme potraviny?

28. září 2018 v 6:12 | Mini
Dnes mají zavřeno, protože je svatý, ale potraviny mají asi otevřeno. Každý den pečeme rohlíky, tak asi ano. Teď přehání. Kdo si myslí, že pečeme zbytečně. Ano takový gulášek, který dělá moje máma je fakt dost dobrej. Můžu o něm říct, že je nejlepší! To víte že ochutná a co na něho říká? Jenom mlaská a dělají se mu boule za ušima. Potom se zvedne, pozdraví nebo tak něco. Prosazuje jednotu názorů. S tím souhlasím. Především rodina dlouho nic a nakonec zase rodina.

O vodníkovi, kterému zamrzl rybník

27. září 2018 v 12:57 | MiniVodník Česílko


Vodníkovi zamrzl rybník. Zrovna, když byl nakupovat. Koupil dvě dušičky a jídlo pro raky. Takže se nedivte, že mu zamrzl rybník. Vždyť rybníky zamrzají každej rok. Sedí na vrbě, poslouchá co si šeptají ti dva a čeká na rybáře. Ti vyvrtají díru do ledu a on bude moci domů. Jen aby přišli ještě dnes! Na vrbě se mu sedět nechce. Normálně v létě sedává do večera na vrbě a pak skočí do vody a usne. Probudí se v posteli, spočítá dušičky, nakrmí ráčky a vyleze na vrbu.

On je vlastně hodný a děti netopí. Rybářům taky pomáhá ulovit rybu. Teď je ale zima a rybáři nikde. "Kde asi jsou?" Čeká dál.

Na druhé straně slyší "Pomóc. Topím se." a zase "Pomóc!" Samozřejmě, že Česílko chce pomóc, ale jaksi nemůže. Vodníci nemají zrovna dobrou pověst, ale? "Aspoň se dostanu domů!" Chápete? Když tam někdo volá o pomóc určitě se propadl ledem do vody. Určitě bruslil a rybník nebyl ještě zamrzlý. Bylo to tak.

Tomu chudákovi pomohli na břeh a Česílko ještě čekal. Neměl zrovna náladu někomu pomáhat. Ani neví, že to je to nejlepší, co se od něj čeká. Má svůj rybník jako každej vodník, ale na rozdíl od ostatních Česílko netopí. Proto děti chodí sem. V létě se koupou a v zimě bruslí. Chodí sem taky rybáři. Takový normální rybník.

Jen jednou byl tak zlý! To mu rybník vypustili návštěvníci. Prej se tady točil příběh do televize. Tak o tom by něco musel vědět. Určitě existuje trik jak vypustit rybník jenom jako! Byli to asi amatéři! Tenkrát přišel o všechny dušičky a hodně kaprů uhynulo než potok naplnil rybník. Je to ale dávno a Česílko už zapomněl.

Rybáři zatím zachránili toho chlapce a on se konečně mohl vrátit domů. Už byl klid. Když volal sousední vodník. "Česílko?" "Ano?" "Seš tam?" "A kde bych byl?" "Schováš mi dušičky?" "Schovám." Domluvili se tak. Česílko schoval dušičky a soused mohl konečně nachytat nové. Říkal všem, že žádné dušičky nemá a že se můžete klidně přijít podívat. Tak tomuhle bych teda věřil. Jinak nic moc. Stačí mi dva dny a všechno bude zpátky. Tak dobře. Co nevím?

Vodník nedělá Mikuláše. Nezdobí stromeček a raději sedává na vrbě, když se ozval Lojzík. Zdálo se, že je všechno v pořádku. V tuhle dobu volá, jenže on neměl stromeček a vánoce jsou tady. Česílko ale nemohl pomoct. Nevadí. Snad mu pomůžou jiní a skutečně. Neuběhla ani hodina a on slyší "Děkuji." Takže milí kapříci budete dělat vánoční dobroty. Vánoce už jsou skutečně za dveřmi. Kluci si zatím poslechli pohádku, maminka usmažila kapra a všichni čekali na Ježíška. Co jim přinese.

Letos se Vánoce skutečně podařili. Ne. Nejsem kapr ani malá ryba. Seznamte se. Česílko tohle je ten nejmoudřejší rak. Tohle je Česílko, který pomáhá lidem ani neví jak. Jsem rád, že nakonec jsem ho poznal.


Andrea

26. září 2018 v 8:34 | Mini
Na Andreu vzpomínám úplně nejvíc. Byla to totiž moje první láska. Tenkrát chtěla jedna holka Evu s jablíčkem. Vzpomínám si na to jako na možnost něco prodat. "Máme akorát Evu, ale to je taky pro vás!" Nechtěla, tak jsem jí pozval k nám domů a tam se to stalo. Teď už je ve Vídni a dělá překlady. Jak jsem se dozvěděl od ní. To byla taky náhoda. Zastavila se v Modřicách na pumpě a tankovala. "Lido to je ona!" Andrea mě taky poznala. Ještě jsme se několikrát viděli, protože do Vídně jezdila každej víkend. Zrovna jsem měl službu. Andrea jako obvykle přijela ve svém autíčku. Dali jsme si kávičku a že co budeme dělat? Už bylo hodně pozdě, ale ona si sedla a povídala, že jezdí dělat do Vídně. Já jsem ani nemusel říkat co dělám. Bylo jí to jasný. "Ty jsi takový moula." povídá. Lida byla pro, ale já jsem musel pracovat. Vzal jsem smeták a že půjdu zametat. Bylo tam takový ticho. Jenom to její auto. Samozřejmě, že se jí nechtělo, ale zavolal asi šéf a něco mu řekla. Nerozuměl jsem tomu. Mluvila totiž německy, potom se zvedla a to bylo tenkrát naposledy kdy jsme se viděli. Protože na pumpě už nedělám. Neměl jsem ani mobil. Že? Mohla to být ona, ale to už neřeším. Přeju všem Andreám a Andrea znamená a. "Co kdyby si to přečetla?" ptají se. Asi si nepamatuje. Kde je?
"Kdo?" Andrea přece! Posílám růži.

Katka a Zlatka

25. září 2018 v 7:01 | Mini
"Holky už se nehádejte!" Tenkrát to bylo tak, že Zlatka jela na kole a Katka mi zrovna říkala něco o kole, potom jsem vzal kolo a jel s ní ven. Spali jsme ve stanu, kola měla a Katka celá v bílém. Asi to tak mělo být, kdo ví. Katka už dávno zapoměla, Zlatka asi taky, ale nikdy se nepohádali, to jenom já jsem říkal Katce Zlatko. Mimochodem Zlatka má dneska svátek. Obě už dávno vdané a obě si vzpomněli na mě. To je milé co jsme tenkrát prováděli. U vody seděli, teď už jenom abych se potopil.
"Zlatko posílám ti růže."
"Díky."
Zlatka dostala růže a dala je do lednice. Tam je taková zima, že vydrží. Ještě mi tenkrát ukázala sbírku zvadlejch růží a já se divil. Zlatko? Kde ta holka je!

Nedodělaná kniha

24. září 2018 v 17:30 | Mini
Posbíral jsem odvahu a chtěl tu knihu dodělat, jenomže je tady pořád spousta otázek. Co umí? Tam jsem dlouho nebyl. Máte mi to za zlé a říká vrať se. Jenomže já musel jít dál, tak příště to bude o tom, jak Tomáš našel odvahu a zazvonil. Kdo je? Tady Tomáš. Pojď nahoru. Vlastně to mohl být jeho brácha. Tomáš jde nahoru, ale nečekal jsem na něho. Byl to Tomáš. Šli jsme ven, bavili se jako dva známý a tohle tam zbylo. Šli jsme se podívat nechápe. "Co tady chceš dělat?" Neřekl jsem mu nic co by ho zajímalo "Opravovat káry." "To by šlo a já?" "Ty budeš shánět náhradní díly." "Nechceš radši abych vařil?" "Jó. Bude to tak lepší!" Tomáš byl kuchař a asi se toho nebál, ale tady? Tady nic není kromě plynu. "Tak budeme prodávat plyn." "Dobrej nápad. Nechceš radši abych vařil?" "Ale jo. To můžeš dělat taky." Byli jsme tenkrát blbí a teď? Je to známá zastávka na trati Brno - Vídeň. Já jsem tenkrát nevěřil. Dělal jsem jako že nic, ale Tomáš chtěl vařit, tak proto tak. Brzy jsme měli povolení stavět a Tomáš tomu říkal co mám dělat. Já jsem mu do toho nekecal. Připadalo mi to hrozně blbý to spíš budu lovit kapra, vlastně jeho brácha. Tomáš chtěl vařit. Já jsem ještě řekl, že bych tam opravoval káry, ale na to nikdy nepřišlo. Nevím proč. Proč se ptáte? Vlastně tomu nevěřím. To spíš budu vařit sám. Udělám si na to školu a uvařím oběd. "Tohle je pro vás!" "Co bude zítra?" "Zítra?" Zjistil jsem, že bych měl myslet i na zítra. "To je to co mi nejde." Zase něco bude, třeba půjdu na ryby. Zítra si povíme co budu opravdu dělat. Možná mě odtáhnou do servisu. Mám problémy a jak to děláte vy? Měl jsem takový plán, že do dvou let vydám knihu. Dva roky jsou v tahu a kniha pořád není dodělaná. Hodně otázek co to vlastně má být řeší Renata ze Sloupu. Ještě si píšeme. "Na knihu to nevypadá. Knížka má tajemství." Kniha musí mít hlavu a patu a taky to není žádná sranda a ona se mi směje. "Zkus to znova!" Taková kniha co je zajímavá nemůže být jenom tak. Musí mít taky pokračování. Kde jsem to zkončil? Aha. Tady. Tomáš už vaří! Já se stále učím novým věcem, ale kniha z toho není.
Recept na knihu.
Zkouším úplně všechno a pak? Zavolám Renatě, že mi to nejde.

Vím o tobě tak málo!

24. září 2018 v 17:11 | Mini
Na čem právě pracujete?

Když někdo nese míč tak asi hraje fotbal že ano

24. září 2018 v 17:00 | Mini
A ti ostatní ho znají. Takhle to funguje

Papírová roleta z novin

24. září 2018 v 16:58 | Mini
Skvělý doplněk do bytu. Kupuji proto noviny a dávám je do okna, protože máme všechny okna na jih a na západ zvlášť teď v podvečer se budou hodit. "Pane? Proč kupujete ty noviny?" Marně vysvětluji co s nima budu dělat. Nechápe. "Já si teda přečtu radši internetové zprávy a do okna dám žaluzie." Říká. "Kdo to byl? Ten pán?" Měl docela dobrej nápad, ale jinak ho neznám. Tak já se vám teda představím. Jmenuji se Petr a jsem rak. Tohle stačí. Proč se ptáte? Protože s novinami tady už nikdo nechodí! Vzal jsem teda knížku. S knížkou už vůbec ne. Tak kam ste dali oči? Podle mě je to sexy, můžu se zeptat co čtete.

Byla tady taková soutěž

24. září 2018 v 11:27 | Mini
Kdo co udělá bez koho. Abychom tomu rozuměli. První a druhý pád nemusí už nic říkat, ale stejně vám to zopakuji. 1O nejhorších, téma na který jsem psal, že to je jenom vymyšlený. Teď se ptám Renaty co má ty komaty "Mám pokračovat?"

Jak mi rozumíš?

24. září 2018 v 11:10 | Mini
Zařadil jsem článek do dopoledne, abych udělal radost dětem co se musí učit medvídka. Zkouším ještě jaký to má význam a zjišťuji následující. Nikdo to nečte! Asi mají tělocvik.

První mimozemský kontakt

24. září 2018 v 10:17 | Mini
Čekám, že bude každej číst a že se to někde objeví. Doporučuji založit si blog a tam mít všechna hesla. A co že se mi to vlastně stalo? Nejel mi internet. Tak jsem šel na ryby. Ta kalkulačka které říkáte počítač umí taky psát a vy vydíte výsledky. Buď to a nebo. Nemá asi smysl vyprávět s kým jsem tam byl, co jsem tam dělal a kolik jsem dostal. Nechci ani zrazovat od počítače. Vždyť může být vyplý a když chcete tak ho můžete pustit. Tohle beru jako kontakt s váma co jste a kde jste byli. Tohle je jenom způsob. Existovalo už dávno. Vždyť i děda potřeboval počítat a naše děti to budou chtít vědět taky.
Ocitnul jsem se na planetě plné nenávisti. Jak to dopadlo? Tenkrát jsem řekl že napíšu a teď plním slib. Tenkrát nebylo tolik možností jako teď. Zkouším jednu z nich. Asi máte pravdu. Je potřeba taky myslet na všechno na nic, jak říká. Hlavně aby to bavilo a přinášelo užitek a užitek nejsou jenom peníze mimochodem proto tady jsem. Neříkej, že to nevíš co je závist, ale podívej se co to je to a potom mi napiš. Čekám na každej kontakt a co by to mohlo být? Anketa. Jak mi rozumíš.

A půjdu do lesa na houby

24. září 2018 v 10:13 | Mini
.

1O

24. září 2018 v 10:13 | Mini
.

Vítěz je každý, kdo něco umí

24. září 2018 v 9:59 | Mini
Zbytek čumí. Ty to umíš? Ano. Co čumíš? Odskočil jsem si na ryby. Tam tekla voda a bylo mi tam prima. Kapr, kterého jsem donesl domů sice nebyl největší, ale byl můj. Vraťme se zpátky. Jaký to tam mohlo být? Povídám výborný. Ještě nikde jsem si tak neodpočinul. Když pozorujete splávek a když ťuká ryba a když si o tom povídáte s kamarády, tak jsme jedna velká rodina. Já to říkám vždycky. "Není nic lepšího, než se pochlubit." Tady je foto. Nazval jsem to můj největší kapr.