Srpen 2018

Dávám do kávy med

15. srpna 2018 v 5:26 | Mini
Dobrej nápad to jsem ještě neměla. Tak vídíš. Vždycky se dá něco vymyslet.

Mede

15. srpna 2018 v 5:21 | Mini
.

Míro? Kde mám hladinu?

15. srpna 2018 v 4:49 | Mini
Zdá se mi, že to bude rozbitý. Míra mi říká "To je v pořádku. To tak má být." Ale já mu nevěřím. Je totiž teplej. Vařit umí to jo, ale kdo to k čertu je ten Roman? Jeho holka. Tak tomu už vůbec nerozumím a jak to asi dělají? Trochu jsem však odbočil. Jestli se mi to líbí? Je mi z toho na blití! Říká tohle se nemělo stát! Ale dělá to pořád. Míra se dozví, že jsem napsal. Vždyť to ví! Taky nemůžu psát pro všechny. Vypadá to tak, že budu sám. Kolik holek chce mít doma spisovatele a co to vůbec je? Ani já nevím. Vydělat si prachy. To bych si tak přál! Medvídek má padesát korun pro mě. Ale už ho nechci otravovat. To bylo tak, že jsem zašel dolů a tam mi to řekli. Zůstal jsem dole. Vydělávám obrovský peníze a píšu, to je můj koníček. Kdo má rád holky? Trošku jsem se do toho zamotal. Prej "Co děláš?" "Píšu." "Tak to tady pro tebe nic nemáme." "Já vím." A pak mě to napadlo. Je potřeba to zkoušet pořád dokola. Tady jsem doma. Už jim to však neříkám. Už jsem si vydělal. Zdá se vám to divný? Tady si to může fakt přečíst úplně každej i Míra. To mě trošku vadí a tak mě svádí! "Měl bys dělat něco normálního!" Asi to ví. "Co?" "Zamyslet se nad sebou." On by se měl taky zamyslet, ale já jsem mu to neřekl. Vlastně by to tak mělo být. On to ještě nečetl. Ptám se.

Černá paní hlídá spaní

14. srpna 2018 v 6:30 | Mini
Co víte o paní? Něco vám řeknu na ní! Narodila se druhého druhý, kdo umí počítat si snadno spočítá, že v květnu byla ta noc. Mám jí rád, ale už jí to neříkám. Poslal jsem jí nekolik fotek na stolek, aby nebyla zas tak sama. Rád bych jí znovu viděl. Podaří se? Nepíše mi nic nového. Kupuje a kryje mi záda. Doma má spoustu práce jak píše. Zjistila jaký jsem a to mi dělá problémy. Nejsem zas tak zlý. Zlý lidé si nechají pro sebe a vy? Máte svého miláčka? Je to hračka? Já měl medvídka. Byl celý zelený a utrhl jsem mu nohu. Máma mi nohu přišila a já měl zase svého medvídka. Teď už si s ním nehraji. Má čestné místo v obyváku a sleduje nás co děláme. Dobře vím, že medvědi mají rádi med. Medvídka jsem schoval. Děti by si měli myslet, že jsme medvídka neměli. S bráchou je to taky tak. Má vlastní! Na něco jsem zapoměl. Jmenuje se Renata úplně jiná než všechny holky. Renato děkuji. Teď už to zvládnu sám.

Něco hledáte?

14. srpna 2018 v 5:45 | Mini
.

Si ráno co mám zakázáno

14. srpna 2018 v 5:00 | Mini
Nejdříve to vypadalo, že úplně všechno a pak mě napadlo, že by to mohlo být taky jméno Cyrano de Bergerac a hned tady byl důvod něco o tom přečíst! Takže ne zakázáno, ale najít možnosti. A co o tom vím? Čte se to syráno z beržeraku, hra od Edmonta Rostanda

Přestaňte kouřit

13. srpna 2018 v 5:57 | Mini
Tyhle cigarety ucpávají vaše tepny. Tyhle poškozují Vaše plíce a tyhle? Čtu si co je na krabičkách. Toho je opravdu tolik? Mělo by mě to odradit. Ještě se podívám jak přestat kouřit. Jen skutečný blázen si myslí, že když bude kouřit, tak se mu nic nestane. Ono to ze začátku tak vypadá, ale potom příjdou problémy a to je už pozdě. Chtěl bych aby to všichni věděli. Kouření není žádný kouzlení! Kuřáku smrdíš! Je to zábava chudých. My co to umíme spočítat, kolik ušetří když nekouří se nejspíš budeme divit. Někde tady je rozhodnutí přestat. Kupte si karton a někomu ho dejte. Existují věci, které neříkám. Budete určitě překvapeni.

Otravuje vás a chce víc?

13. srpna 2018 v 5:52 | Mini
Tady se dozvíte o mechanikovi, který šel rovnou na pracák hledat si práci. Víc se však dozvěděl na obci.

Pořád musíte na něco přicházet?

13. srpna 2018 v 5:48 | Mini
Zoufalství jsem proměnil na práci. Za práci dostal peníze a koupil počítač. Teď u něho sedím a přemýšlím. Chytrej jak budík když zvoní! Jestli je něco v řiti, tak to bude včerejší oběd. I tak se dá přemýšlet. Žádná hitparádo to však není!

Maxipes Fík 14'

12. srpna 2018 v 22:33 | Mini

Fík straší

Stoupne si za branku a štěká. To kdyby zloděj chtěl ukradnout Áju. Takový pes to byl! Vždycky s Ájou někam zmizeli a teď? Ája chodí do školy a musí se učit. Už to jiný nebude Fíku, tak neštěkej! Je starší a dobře ví, že musí hlídat a teď tady byla kočka. Prohnal ji na strom, kde si sedla na větev a on se mohl zbláznit. Všiml si toho i táta.
"Ájo měla bys jít s Fíkem na procházku."
"Tak jo tati." Vzala vodítko a obojek a šla. Fík nevěděl co to je. Proč mu dává na krk tu divnou věc? Dostal strach. Ája ale Fíka uklidnila. "Jdeme na procházku Fíčku."
Tak malý zase není, ale tohle se mu líbilo. Obešli blok, kočka zatím slezla ze stromu a všechno bylo v pořádku. Lehl si do boudy, dostal žrádlo a byla noc. Určitě se mu zase něco bude zdát.

Maxipes Fík 16'

12. srpna 2018 v 22:11 | Mini

Fík hledá kostičku

"Krtečku? Máš mojí kostičku?" Fík už nečekal na nic. Chytil krtka za nohu a vytáhl ho z hromady.
"Najdeš mi kostičku, nebo tě sním!"
Krtek souhlasil. "Musíš mě ale pustit, jinak ti nic nenajdu."
Fík pustil krtka pod jednou podmínkou. "Za hodinu tady bude!"
Krteček se ztratil a už na nic nemyslel. Utíkal pryč jenom aby Fík nezjistil nic.
Fík ale není zase tak špatný. Začal sám hledat a našel skutečně kostičky. Na každé si pochutnal a na krtka zapoměl. Zůstala tady pouze hromádka hlíny.
9a9 je 18 a 18 bez 12ti je 6 Tak tolik bylo a když přidám nulu? Nula se maluje. Nula se nepřidává!0!
Mám komplex méněcennosti. Tak to zdvojnásobíme. Tupci. Násobit jedničku! Sečíst to musíte! To jsou kupecké počty. Má dáti dal. Vidíte v tom něco jinýho? Nějaký trik, poklad nebo něco zajímavého? Dvanáct bude pořád dvanácti. Snad můžu říct že tucet je dvanáct taky a tady už začínám přemýšlet co sem patří.
Poslední dva odstavce smažte. V archivu jsem objevil ještě jeden článek. Možná, že už jsem ho ale zveřejnil. Tak prosím o strpení.

Fík

12. srpna 2018 v 9:00 | Mini

Fík čaruje

Včera prohnal kočku, dneska kocoura. Bylo to stejný, Ája ho vzala na procházku, vrátili se domů, dostal žrádlo a řekl Áji. "Ájo jsem rád že tě mám."
"Já taky. Už jsem myslela, že se mnou nemluvíš, víš musím se učit."
"půjdeme zítra zase na procházku?"
"A ty bys chtěl?"
"Ano."
"Tak jo. Určitě půjdeme." Rozloučila se s Fíkem a šla domů.
"Ty se budeš učit zavírat dveře!"
Islám taky ví, že to je špatně a tak ráno šel Fík na procházku. Jenomže Ája, moc se jí nechtělo. Však slíbila Fíkovi, že půjdou.
"Táto do dvanácti budeme zpátky!" Jenomže už jsou čtyři a Ája nikde.
"Snad se jim nic nestalo?"
"Neboj se táto, asi se někde zastavili." Říká máma. "Fík třeba prohání kocoura! Zaběhl se a teď hledá Áju."
"Tady není, tady taky ne. Určitě šla domů."
Ája přišla s brekem. "Tatí Fík se ztratil."
"Neboj se Ájo! Fík je velký pes."
Psi si totiž značí cestu a domů trefí!
Netrvalo dlouho a Fík seděl za brankou. Vrtěl ocasem a štěkal.
"Tak vidíš! Už je doma."
"Teda Fíku! Kde jsi byl?" Pokárala Fíka. On běhal a byl rád, že vidí Áju.
Dneska už ne. Nikomu to asi nepoví!

Konečně

12. srpna 2018 v 6:00 | Mini
Dočkali jste se. Je tady nový den a je neděle. Fík už vylezl z boudy a poohlédl se po něčem k snědku. "Ájo?"
A kam se podíváme dneska? K protinožcům. Že prý Fík už tam byl, ale Ája ne. Až když byli na lodi fík začal štěkat. "Mami! Něco se mu nelíbí!" Protinožci jsou protivní! A začalo to hned na lodi. "Ten pes musí mít náhubek!" "To je přece Fík!" "Aha. Ale náhubek by mohl mít." "Tak já mu ho teda dám" Řekl tatínek a sáhl pro náhubek. "Taky byste ho měli mít na vodítku!" "Vodítko jsme nechali doma miláčku." Řekla maminka, ale on neuteče. Fík věděl co to znamená. Nechal si nasadit náhubek a sednul si. "Fíku pojď už." Řekla mu Ája. "Ta paní je ale protivná! Asi nezná Fíka!" On zatím seděl. "Lehni." Lehl si. "Tak to jo, ale příště by jste ho měli nechat doma." Vypluli jsme. Říkají, že to je Fík, ale bůh ví co to je. Fík se zvedl a šel za Ájou. Ta paní ho vůbec nezajímala. Je to Fík Maxipes Fík a bude vám tady dělat kapitána. Fík zalezl do kajuty a lehl si pod postel. Tady bude spát Ája. Kde máme zavazadla? K protinožcům se přece jede strašně dlouho a máma nachystala svačinu.

Ája

11. srpna 2018 v 12:06 | Mini
"Fíku! Kde jsi? Prosímtě přiběhni!" Ája asi má problem, ale Fík má taky problem. Kde je Ája? Pes se zatím válel v boudě, ale dostal hlad, tak se šel podívat co mu přinesli. Miska však byla prázná. Alespoň kostičku tady mohli nechat! Pomyslel si. A že už je velký dobře ví kde má kostičky schovaný. Ája asi ne. Proto šel na zahradu za domem. Viděl Áju, jak se dívá z okna. "Fíku!" Zavolala na něho "Tady si!" Bylo poznat jakou má radost. Hned mu taky hodila kostičku a on si jí zahrabal. To tak dělá vždycky a potom zapomene. Proč jí radši nesežere? To nevíme. Ví to Fík? Určitě by vám to vysvětlil. Vždyť je to tak dobrý! Donesla Fíkovy taky suchej rohlík. Fík si lehnul a začal ho kousat. Ája měla radost "Ty jsi se nezměnil Fíku! Půjdeme si hrát?" Vzala ho na procházku, ale kočku už neprohnal. "Fíku? Nejsi nemocný?" Ája měla starost jestli náhodou Fíkovi něco nechybí. Ten jenom štěkl a víc ho nezajímalo. Proto se vrátili. "Fíku tobě něco je?" Ne. Nebojte se. Nic mu není, jenom tu kočku neviděl. A pak Fík promluvil "Ájo." štěkl a znova a znova. Ája si myslela, že vidí kočičku, ale Fík cítil nebezpečí. Někdo se snaží ukradnout Áju. Jak málo tomu rozumíme! Myslíme si, že pes má vynikající sluch. Slyší i to co běžný člověk neslyší to je sice fakt, ale proč štěká? Je poznat, kdy má pes radost. Vesele skáče a vrtí ocasem. Fík to tak dělal taky, ale teď už je velký pes a měl by hlídat. Ája ale věděla co má dělat. Hodila Fíčkovi kostičku. "Ta je dneska poslední! Tak ne aby si jí zahrabal." Ale on si ji zahrabal. Ája se ptala maminky proč to dělá? "On ví proč to dělá. Neboj se." A když mu dala rohlík, tak ho snědl hned. "On si tak čistí zuby." Teda máma taky ví, ale co neví je, že Fík vlezl do boudy a nechal si zdát divoké sny Maxipsa Fíka. A co že se mu zdálo? Že je na lodi a že je kapitán. Všichni říkali. "Náš kapitán je pes." Jenom on nic, ale když měli zpívat, tak zpíval se všemi. Jenomže mě se zdá, že to bylo včera kdy Fík vlezl do boudy. "Fíku!" Ještě spí a tak spím taky. A to mi nešlo do hlavy. Jestli spíš.

Je potřeba veslovat dál

11. srpna 2018 v 11:48 | Mini
Vy co nemáte padlo, tak si někde sežeňte. Tady jich bylo už hodně. Třeba MEDOD, to je zkratka malý ekonomický dodavatel. Je potřeba to ještě přeložit? Small economik, ale určitě si nechejte vysvětlit taky MEDOD MED OD i ME DOD, to tam určitě ještě není! Všechno ostatní je MEDOD. Taky se podívejte na Blog Setril. Už svítá? Někde jsem přece musel být!

Co přináší MEDOD?

11. srpna 2018 v 10:15 | Mini
Nejede vám počítač? Asi musíte něco ještě zmáčknout!

1OOO kč

11. srpna 2018 v 10:01 | Mini
Co si mám koupit? Už vím! Peníze si schovám budou se hodit.

Poslední minuta

11. srpna 2018 v 7:58 | Mini
Bacha! Už se počítá. Překvapil mě, ale víc mi o tom neřek, tak mi věřte, že si ta poslední minuta dává pěkně na čas. "Co chceš udělat?" Ptá se. "Mám dvě možnosti. Jako vždycky o jedné nevím a tu další znám. Vyberusi tu první." Nakonec co mi zbývá. Chtěl bych napsat něco pěknýho, něco právě pro vás, tak snad se mi to povede. Můžete se vsadit. Máš velké oči povídá. Jinak jsem prej normální. A co si o tom myslím? Díval jsem se jí do očí a ona vrtala moje zuby. Samozřejmě, nemohl jsem nic říct. Situace se nezměnila, jenom herci jsou nový. "Sestři ještě budeme vrtat."

Teta

11. srpna 2018 v 6:11 | Mini
"Vstávej a něco dělej!" "Budu lovit myši!" "Tady?" "Ano." "Tady žádný nejsou!" "Tak dám kocourkovi." "To můžeš. Asi má hlad." Tak jsem mu nalil mlíčko, přidal do mlíka rohlík a ohřál, přece to nebude žrát studený. Nesu mu snídani a všiml jsem si, že tam něco má. "On chytil myš!" "To není možný! Macek?" Takže myši tady asi budou. Není se čemu divit. Máme totiž takový malý hospodářství. Tři slepice a spoustu vrabčáků, kteří se lítají taky nažrat. Obilí máme a máme taky myši. To je logický. Viděl jsem bobky a strašně to smrdělo. Natahuji past a sypu jed. "Tohle by mohlo stačit." Teď se tam něco pohlo. Macek už zbystřil. Je to přeci jenom šelma.

O nás co píšeme

11. srpna 2018 v 6:01 | Mini
Pro nás je @ něco jako nová možnost, takový restart. Mechanici se vám na to podívají! Něco snad není v pořádku? Jenom aby to netrvalo moc dlouho. To potom nemusí jet vůbec. Zahradníci mají radost. Zase prší. Ideální ráno srovnat si myšlenky. Budeme zalívat? Na co? Když prší! Možná, že myslel na něco jinýho. Budeme teda dělat. Dáme do archívu další flašku. Vinaři můžou dát láhev dobrého vína, já se pokusím napsat příběh.