Únor 2018

Sedum

28. února 2018 v 6:56 | Mini
Nic se neděje. A mělo by? U nás na policii je lepší, když se nic neděje strážníku! Měl jste radši prodávat pračky! Tam se pořád něco děje. Sotva jsem to řekl situace se zmněnila. Perou se tam dva vožralci! Máme to hlášený! Hlídka vyjela k případu. Musíme zjistit kdo začal a to nebude rozhodně jednoduchý! Svalují vinu jeden na druhého a takový to byli kamarádi! Žeprej to bylo k vůli televizi. Ti dva zatím známí jako rváči se mezitím udobřili. "Jestli chceš tak si to pusť!" "Ne. Necháme jí vyplou!"

Na rohu stojí chlápek a na někoho čeká

25. února 2018 v 7:27 | Mini
Vlastně vím o co se jedná. Má udice. Kluci jedou chytat ryby. Kdyby to tak bylo! Čeká už půl hodiny. To se nemohli líp domluvit?
"Tady rybu nechytneš."
"Něco se stalo. Už dávno tady měl být."
"Kdo?"
"Petr. Jsme tak domluvení."
Pavel měl kolo. "Pojedu se podívat."
"Auto jede." Petr přijel autem. Pavel schoval kolo a jeli na ryby.
"Takže nemusím."
Chytit rybu. "To ví, že nemusíš! Ty jsi jedeš hlavně odpočinout!"
Petr chytil vlekou rybu, ale hned ji taky pustil. Jenom si jí vyfotil a zapsal do knížky. "Tak tohle je má největší ryba Pavle!"

Namaluji schema

25. února 2018 v 7:17 | Mini
.

Pustil jsem si Hop Trop

25. února 2018 v 7:07 | Mini
.

Vybíráme písničky

25. února 2018 v 6:59 | Mini
.

O mně

25. února 2018 v 5:07 | Mini
Já hned když jsem se narodil na bludnej kámen šláp.

Jak vypnout spořič?

24. února 2018 v 14:05 | Mini
V systému 7 existuje spořič obrazovky. Vypnete ho v nastavení. Klávesa start vybrat spořič a vypnout. Taky jste na to nemohli přijít? Já jsem si s tím lámal hlavu dva dny. Nainstaloval jsem spořič obrazovky a nemohl ho vypnout. Teď už by mělo být všechno v pořádku. stačilo vyhledat spořič a vypnout.

O Cipískovi

24. února 2018 v 5:38 | Mini

O cipískovi

30. listopadu 2017 v 14:25 | Mini
Runcajz a mamka šli do lesa, ale nebyl to úplně obyčejný les. Od té chvíle kdy vyšli uplynulo už několik let a narodil jse jim kluk. Budeme mu říkat Cipísek. Cipísek rostl jako z vody a za chvíli už uměl mluvit. Pořád se na něco ptal. Chvíli byl tady, chvíli byl tam, chvíli byl sám. Rád si hrál. "Až vyrostu budu jako táta." Říkal. "Jenomže to se musíš kluku snažit!" Říkal mu Runcajz a máma se smála. "Ty kluku až budeš veliký, tak já budu mít takový fousy." A ukázala mu fotku tatínka když byl ještě mladý. "Tak takový měl fousy? A budu mít taky takový?" "Budeš." A když uměl číst, mohl si přečíst. Už se neptal jako dřív. "Ty Runcajzi? Ten náš synek ale rychle vyrostl. Měl bys ho dát do učení.Naučit ho pořádnému řemeslu." Jenomže Cipísek chtěl být jako on. Tak co se dalo dělat. "Naučím tě teda jak chytit medvěda." Nejdřív musíme na medvěda nachystat past, potom půjdeme domů a budeme čekat. A vy si taky počkejte do rána.
Ráno Cipísek vstal a utíkal se podívat. "Je tam medvěd!" Radoval se. "Chytili jsme medvěda." Honem utíkal domů. "Chytili jsme medvěda." "Opravdu Cipísku? Jdeme se podívat." A opravdu. Bylo tam medvídě, které Runcajc vytáhnul a pustil.
Dodnes není známo co vlastně chtěl Cipísek umět. Dělal samý Cipískoviny a proto jednou Runcajz povídá Mance "Ten kluk bude loupežník! Vidíš tu lžičku?" "Vidím. Kde jí vzal?" "Na zámku."

Slova jako slibuji a udělám

24. února 2018 v 4:29 | Mini
Měl bych to připomínat každej den. Jenomže potom zevšední a ztrácí význam. Ti nový by měli začít u sebe a jak je to v písničce? Slyším jí každej den a jaksi jsem si na ni zvyknul. To je v pořádku. Dnes si ještě probereme co se rýmuje. I písnička se musí učit. Není možné jí jen tak zaspívat a pak čekat. Hudba budoucnosti vzniká právě dnes. Je možné, že se budou podobat. Těch slov zase tolik není. Je to nádhera, když se povede písnička a najde si posluchače. To já neumím. Z rádia zatím hraje osvědčená melodie a já si spívám Go West. Dobře vím co to znamená. Zkuste přeložit. Už dlouho jsem neslyšel Olympiky. Jistě. Znáte lepší, ale tuhle jsme si oblíbili snad všichni! Vymyslel jsem spoustu nápadů. Když už mám vybrat chtěl bych napsat ještě jednou O Cipískovi.

Nabízím řešení

23. února 2018 v 4:58 | Mini
Blogeři! Stačí napsat. Samozřejmě, že to nestačí! To musí být celý život takový a kdo to vlastně je takový bloger? Netuším. Myslím si, že bloger má jasno co ještě chybí. Podrobnější statistika a výsledky. Taky chce vydat knihu, jenomže to je dlouhá práce. A co třeba vydat knihu o Blogu? Takový návod, jak se stát úspěšným blogerem? Bloger chodí do knihovny na besídku o knížkách. Bloger kupuje nové knihy. Bloger sportuje a fandí. Vůbec to není žádnej moula. Bloger má přehled. A co to je Bloger? Slovo, které vzniklo složením slov Blog a era

Osum

22. února 2018 v 14:48 | Mini
.

Poslední den

22. února 2018 v 5:59 | Mini
Tak si to pěkně namaloval a co bude dál? Čekáš, že to za tebe někdo udělá? A co to vlastně je? Nevíš tak nebuď. Tohle mi řekl. Tak já teda nevím co? A co tady vlastně dělám? Když je ten poslední den? Představte si, že ráno vstanu, uvařím si kávu radši dvakrát a dám se do práce. Hned zapomenu co mi říkal. Asi to nebylo důležitý, ale poprvé? To byl šok, teď už mi to připomínají dokonce v rádiu. "Já vím! Co mám dělat?"
Rekapitulace.
Žeprý jsem to namaloval, tak to tady někde bude. Hledám. Co to vlastně mělo být? Schema jak zapojit relé. Potřebujete relé a vypínač.
Arabela otočila prstenem. "Tohle je ono?" Zeptala se. "Tak já to zkusím." Trik se podařil.

S tímto problémem jsem se zatím nesetkal

21. února 2018 v 16:52 | Mini
Konflikt IP adres. To už je tak málo adres? Shodují se IP adresy. Někdo cizí může dostat informace, které jsou určené jenom mě. Samozřejmě že je dostanu taky.

Už nepospíchám

21. února 2018 v 16:27 | Mini
Není kam

ČR:USA 3:2

21. února 2018 v 6:58 | Mini
.

Víte že

20. února 2018 v 7:00 | Mini
Budeme hrát s Američany, kteří porazili slováky 5:1?

Schizofrenie a společnost

19. února 2018 v 7:05 | Mini
Schizofrenie je nemoc, která by se měla léčit. Máte ve svém okolí schizofrenika? Jak jste se to dozvěděli? Řekl vám snad že je schizofrenik? A jak k tomu přistupujete?

Schizofrenie a rodina

19. února 2018 v 6:20 | Mini
Máte v rodině schizofrenika? Tak to se obrňte trpělivostí! Ostatně nic jinýho nemůžete očekávat. Takový svět schizofrenika to je něco úplně jinýho než realita. Schizofrenik si myslí, že je středem vesmíru, ale nechce tomu věřit. Musíte mu to vyvrátit. Je to těžší než říct. Schizofrenik nemluví a uzavírá se do sebe a to je špatný! Na dobré náladě to nepřidá, propadá depresi a je mu všechno jedno. Né že by nemohl něco udělat, alespoň umýt nádobí, ale k tomu ho asi nedonutíte. Měl by to vědět sám. Řešili jsme tady takový případ. Renata je taky schizofrenik, ale snad už na to přišla, že nemůže být závislá na rodičích. Chcou si taky odpočinout a jednou zůstane sama. Mě to taky nic nepřidá. Tak se alespoň snažím.

Schizofrenie očima pacienta

19. února 2018 v 5:44 | Mini
Je to moc dlouhý. Doktor říká, že půjdu domů. Tyhle prášky budete brát. Jenomže potom přišel nový doktor a dal mě nový prášky. Já vám povím. Žeprej se to akorát jinak jmenuje, ale účinek mají stejný. Propadám hluboké depresi. Mívám špatnou náladu a vůbec. Musím vám všechno povídat? Sestřička se usmála. Píchla mi injekci a ptá se "Prášky máte?"

Docela dávno

19. února 2018 v 4:48 | Mini
To byl rok 2000. Už to bude 18 let. Tenkrát jako manažer Timexu jsem objížděl regiony a zařizoval obchody. Vzpomněl jsem si zrovna když jsem byl u zubaře. Ne. Nikoho z té doby jsem nepotkal. Spával jsem v Plzni na kolejích a nevěděl co to má být. "Timex?" To jsou hodinky. Někdo by dodal a co jako? Musí to stihnout! Vozil jsem sebou plavky a chodil plavat. Dostával jsem nadprůměrný plat a měl k dispozici služební auto, ale znova bych to nedělal. Ten čas je přeci jenom minulost to jsem pochopil. Máte snad někdo něco proti? Jak by jste chtěli vrátit čas? Já teda ne. A potom jsem odešel od firmy a užíval si. Až jednou. Volali mě z Procomsu, že mám nastoupit do práce. Prodávat počítače. Vzal jsem to. Je to vlastně jedno. Práce jako práce. Bylo mi 27. Měl jsem před sebou ještě jednu práci. Práci jako grafik a pak zjistili že mám schizofrenii. Byl to pro mě šok.