Leden 2018

Učíme se Rusky

18. ledna 2018 v 6:21 | Mini
Ne že by to tak nešlo, ale aby se to vešlo.

V údolí věčného mrazu

18. ledna 2018 v 6:13 | Mini
Zmrzla.

Je to jenom deníček!

18. ledna 2018 v 5:44 | Mini
Tohle hra nikdy nebude. Zkusím to přejmenovat, ale asi velký úspěch mít nebudu.

Co se stane když vymažu článek?

18. ledna 2018 v 5:32 | Mini
Článek přesunete do koše. Neměl by to být problém.

Co se stane když přejmenuji článek?

18. ledna 2018 v 5:30 | Mini
Asi nic. Nepůjde najít to se stane, horší je, když už článek je v žebříčku nebo komentovaný!

Pan Písařík nedostal Lidové noviny

17. ledna 2018 v 9:00 | Mini
Přišel ke mě soused a říká. "Nedostal jsem noviny."
"Tak já vám jednu řeknu. Budu se ženit."
"Ty? Tebe přece nikdo nechce."
Ale jedna tady je.
Renata ze Sloupu
Poznali jsme se v blázinci
"Blázne! Víš co to vlastně je?"
Jenom slovo. Slíbil jsem jí, že se vezmeme. To bylo v roce 2004. Jeden den, který nebyl dokonalý a já si to pamatuji. Říkám jí ze srandy. "Tohle mi musíš připomínat, ale ona to brala vážně, tak jsem tady. Soused už má jiné sousedy a já? Pořád tomu věřím, že někdo příjde. Jak jsem se zmílil. Nepřišel nikdo. Všichni zapoměli a tak to zkouším znova. "Renato chceš mě?"

Parlament nepodpořil návrh

17. ledna 2018 v 8:48 | Mini
Vláda nedostala důvěru.

Bójka na moři

17. ledna 2018 v 6:48 | Mini
Našel jsem to místo a potopil se. Tohle může být nebezpečný, ale co kdyby tam byl? Změnila se, ale nechce to říct. Už není nejmladší a na mé povídačky se dívá jako na plevel, který vytrhává na zahrádce.
Babička se taky změnila. Už nenadává, ale pořád se ptá co?

Má žena chce na koně.

16. ledna 2018 v 16:45 | Mini
Odnesla mi psací stroj. Žeprý ho už nebudu potřebovat. Nechala mi na stole jen pero. Vrátila se a říká "Tady mi to podepiš." "Co to je?" "Knížka." Tak tohle je knížka? Napíšu lepší! Ale ona naléhá "Podepiš mi to prosím! Moc na tom záleží!" Tak jo, ale nebude se to opakovat a pak jsem zjistil, že mě má ráda. Pero, které leželo na stole nepsalo. "Promiň nepíše!" Zasmála se. Odešla a přinesla další. "Tohle určitě píše." "Určitě!" Ale taky nepsalo. "Tohle se může stát jenom tobě!" "A co to vlastně je?" "To je předmanželská smlouva." Aha. Tak to beru. Chci to podepsat, ale nepíše mi pero, tak co teď? Zkouším hledat. V šuplíku nic není. U postele taky ne. Tak snad donese konečně něco, co píše. "Drahá! Kam si dala psací stroj?" "Prodala jsem ho. Už ho nebudeš potřebovat." To se mílíš. Tohle by tam mělo být taky. Zkouším další pero. Zase nepíše. Tak to bude asi schválně. Nebo ne? "Dones něco." Donesla pohárek. "Tohle by mohlo být ono." "Kde jsou?" Sáhnul jsem pod stůl a vytáhl griotku. "Dáš si taky?"
"Ano." a teď jsem si toho všimnul. Pod stolem ležela propiska. "Ta píše!" "Už si to četl?" "Ještě ne. Nebyl čas." Žeprej to mám přečíst. Žeprej to bude kniha. "Od kdy to platí?" Podepisuji papír. "Víš až si mě vezmeš, tak chci mít jistotu, že toho necháš!" Vlastně mi to tak musela říct. Přeci jenom jsem toho už dávno nechal. Teď už nebude čas. Musím si splnit manželský povinnosti. Vlezli jsme do postele, ale před tím se najíme. Připravila mi zapečený hermelín. Taková dobrota. "Zítra vaříš ty miláčku!" Samozřejmě. Šupli jsme do postele a pěkně si to užili. "Teda já ti povím. Ty jsi ta nejlepší kuchařka, ale vrať mi stroj." "Máš ho na půdě."

Sranda příjde se stářím

16. ledna 2018 v 15:45 | Mini
Ano. Líbí se mi a chtěl bych si jí vzít.

Vnitřní hlas

16. ledna 2018 v 15:43 | Mini
Něco co nechápu. Můžete mi to vysvětlit? Zeptal jsem se veřejně, tak prostřednictvím blogu vás vyzývám zdržte se jakékoli akce, která by nebyla v souladu principy demokracie.

Pozor! Elektrické zařízení

16. ledna 2018 v 15:15
Nebezpečné dotýkat se drátů na zem spadlých může v nich být proud

A teď zkusím udělat pořádek

16. ledna 2018 v 12:59 | Mini
Mám tady trošku nepořádek. Co patří do koše vyhodím do koše. Co patří do knihovny? Knížky. Taky utřu prach a asi vytáhnu klávesy, které jsem v létě schoval. Tak to tak může být.

20 slov co jsem ještě neřekl

16. ledna 2018 v 12:31 | Mini
1) Gól
Gól běžně říkají fanoušci, když dá gól jejich tým. Mají z toho radost a většinou se opijí u televize. Když sedí v hospodě, tak se předbíhají, kdo vyhraje dá si panáka.
2) Doma
Vlastně to říkám pořád doma, ale teď je to jiný. V televizi je pořad sama doma, tak mlčím.
3) Práce
Nesnáším to slovo, hlavně kvůli mámě. Ona mi říká, že to co dělám není práce. Beru jako kritiku. Mám hodně dohánět, tak proto. Další slovo bude jistota. Tam většinou platí, že nemám peníze, tak nic nedělám. Další slovo je neděle. Něco přece jenom vím. Není toho moc, ale jsem spokojený. Další slovo je logicky spokojený. To řeknu, když budu umírat. Vlastně nejsem spokojený a proto toto. Názvy měst a obcí budou další slova co neříkám. Vždyť jsme všichni češi a náš tata vylezl na kopec. Kopec. To bude asi to poslední slovo, které neřeknu. Radši se tam půjdu podívat. Zvlášť ted v zimě to je aktuální. Vezmu si saně a nebo lyže. To bude paráda až pojedeme z kopce dolů! Vezmu si ženu a děti a těm koupím ledňáček. Říkáte si teď v zimě? Tak taková zima zatím nebyla.

Život se schizofrenií

16. ledna 2018 v 9:08 | Mini
Stihnuto přestěhovat se do vlastního? Schizofrenie je nemoc a co si pod tím představuji já? Padá sníh, tak ho půjdu zamést, ale až napadne. Už jsem myslel, že budu mít klid. Škaredě jsem se spletl. Čerta vyženeš a příjde ďábel a u vás? Jak to funguje u vás? Že bych se stavil. Vlastně taky hl. Nádr. Ještě potřebujeme sexuální revoluci. Každej den jedné

15. ledna 2018 v 13:28
.

Bylo mu 44

15. ledna 2018 v 12:44 | Mini
Když ohluchl. Byl to poslední výbuch.

Nenapadlo vás

15. ledna 2018 v 12:43 | Mini
Protože už je hluchej. To z těch výbuchů! Nepřestali. Nevadí. Příště napíše něco jinýho.

Tohle je Vilík

15. ledna 2018 v 12:15 | Mini

Kanec

15. ledna 2018 v 7:43 | Mini
Přišel taky kanec a vybral si ty nejlepší žaludy.