Prosinec 2017

Do 6.1 bez cigaret

13. prosince 2017 v 5:20
A když to půjde takhle dál? Možná budu mít na dovolenou. Jenomže součástka stárne a pak se zapomíná. Asi ten němec, ten mi schovává hračky!
Že ho neznám!
"Zeptejte se v Berlíně!"
A proto jedu do Berlína. Takže dnes mi nic neposílejte, nechci.

Tak co tady máš?

13. prosince 2017 v 4:43
Kalkulačku, která nepočítá, hodiny co nejdou, Rádio které nehraje. A on se směje. To všechno se dá spravit! Jseš přece mechanik! Mechanik to ano jenže. Žádné jenže máš na to spoustu času. To ano. Tak se dej do práce. Pusť rádio.
On to věděl, že je všechno jenom vyplý. Dělal jsem si tady takovou demokracii a on přišel a on řekl.
"Nebuď hlupák co z toho máš?"
Jaký í ve slově vypnout?
"To tě opravdu tolik zajímá?"
Ano.
"Tak to napiš! Holky se na to podívají!"
Přeložil jsem si to do němčiny.
"To je něco jinýho."
Ten chlápek! Asi ví všechno. Zkusím se ho zeptat. "Kde je tady pošta?"
Žeprý stojím vedle ní, ale já to opravdu nevěděl. Taky se ho zeptám jestli neví co tam budu dělat. To už nevěděl. To byla úleva. Došel mi balík, nebyl jsem doma a teď si ho mám vyzvednout. Zjistím kdy mají otevřeno.

Tak tady mám asi tu poslední

12. prosince 2017 v 16:25
Pozoruji list, který ještě nespadnul a to vám včera byl vítr! Spadne, nebo nespadne? Věčná otázka na kterou dám hned odpověď. Ještě nespadnul, ale spadne. To si pište!

Tady když není, tak není

12. prosince 2017 v 16:21
Nedá se nic dělat. Zima všechno změní. Ale je tady taky krásně. Na jaře, když začnou kvést třešně, v létě, když je sbíráme a na podzim, když pijem. Ve městě se tomu říká čtvero ročního období. Stačí si počkat.

Něco znaší vesnice

12. prosince 2017 v 15:33
Narodili se pejsci. Jsou rezaví jako železo a mají se dobře. Jenomže až to zjistí budou. Chcete si je vyfotit?

Něco mi tu nesedí. Co dělají sousedi?

12. prosince 2017 v 15:26
To už je dnes pátej chlap, kterej zvoní a ptá se jestli něco nevím, že se nemůže dobouchat. Sousede nejede vám zvonek? Zavolejte si mechanika! Já vám to zpravím. To bude špatná cívka. Není slyšet a co potřebujete víc? Nový zvonek? žeprej to bude vybitá baterka. To umím taky. Ten knoflík má být tady a stačí vytřepat pavouky. Měli snad inzerát? "Co potřebuješ? Nevotravuj!" "Jsou doma sousedi? Nemůžu se tam dozvonit." "Na co ho potřebujete?" "Měl inzerát, že prodá auto." Takže prodá auto. "Není doma. Zkuste to za měsíc!" Von zatím kutil. "Vo auta je veliký zájem. Lidi si zvykli jezdit do města. Dají se na tom vydělat pěkný peníze." Říká "Chcete taky?" "Ne. My do města nejezdíme. A co se týče auta, měli byste si nechat opravit zvonek! Lidi u nás zvoní a ptají se." "tak jimřekněte, že nejsme doma."

Policie Modrava

12. prosince 2017 v 5:22 | Mini
"Sledujte stopy." Vedou až do toho domu asi tam byli dva, ale vrátil se jenom jeden že? Tak to máme mrtvolu. V domě bylo spoustu nepotřebnýho harampádí a taky zbraň, ale to asi oběť nevěděla. "Nemůžu si pomoct. Mě se to nelíbí. Jdeme se tam podívat."
"Vidíš ty postele?" "A co jako?" "Jak jsou ustlané. Tady ty čtyry sušenky a tady?" "Co si našel?" "Nůž od krve." "Ale ještě nemáme oběť." "Je v posteli."
Mladší žena, tak kolem dvaceti. Proč musela umřít? Milenec žárlil? "To se ptám taky." Kdyby nežárlil tak by se to nestalo. Kdo ví jak? Tady je ten nůž asi ho vyprovokovala. "To je blbost. To by se nestalo." Musíme zjistit jestli se znali. Oběť a vrah. Jestli na něho nečekala. Tady jsou záznamy. Podle nich přišla sama. Takže vrah byl ukrytý v domě. Co teda chtěla? Umřít rozhodně ne. Musela mít klíče! To souhlasí. Asi uklízečka. A uklidila všechno. Potom jí vystrašil, ale to se nepodařilo! Dávejte pozor.
Co ještě nevíme?
Jestli nebyla znásilněná. To zjistí pitva.
Zatím přijela policie. Detktiv Marten si toho ani nevšiml. "Můžete jí odvézt." Hledáme vraha, je to muž tak kolem čtyřiceti. Zatím má náskok
Na pitvě zjistili, že byla znásilněná a potom jí zabil. Máme něco? Kdo mohl být ten tajemný muž? Asi přítel, tak proč nešel s ní do domu?
Musíme najít toho přítele. Ten však přišel sám. "Je mrtvá?" "Bohužel ano." "Šla si pro peníze." Pracovala jako asistentka a ten chlápek co jí zabil byl ubožák. Tím to bylo všechno jasný. Šli jsme na jisto.
"Otevřete tady policie!"
Pár okamžiků a měli jsme ho v cele. Dostal dvacet let

10 chlebů vezu z Chebu

12. prosince 2017 v 5:16
Bylo potřeba ještě zjistit komu a kam, ale na tom už dělám. Co kdyby jste si tam zajeli taky? Už se těším, jak ti to vysvětlím. Jel jsem rovnou do Plzně. Tam jsem přespal na kolejích a ráno mě čekali Strakonice a Jihlava. Vozil jsem hodinky. Možná že o tom něco víš byl právě silvestr 2000 a já neměl kde spát, tak jsem se rozhodnul, že o tom něco napíšu.
Potkal jsem Františka. On taky vozil hodinky. Dali jsme si kávu na pumpě. Má příští zastávka, ale nepředbíhejme. Co kdyby? Musel jsem to všechno zvládnout během dvou dnů. Takový to byl fofr a já byl nejlepší! Alespoň to říkal. Tak. Hodinky už nevozím. Nevím co se tenkrát stalo. Koleje byly zavřený. Prázdniny. Přespal jsem v autě. Do Chebu jsem to nestihnul. Zavírají v šest. Kde jsem se mohl tak zdržet? Obyčejně bývám přesný. Něco mi vrtá hlavou. No jo. Tenkrát padal sníh! Zkoušel jsem novou zkratku a tam zapadnul do závěje. Tahali mě traktorem ven. Než mě vytáhli byla sobota a v sobotu mají do dvanácti. Ještě jsem potkal Dáju. Zrovna jí volám a ona vystupuje z autobusu. "Co tady děláš?" "Čekám na tebe." "Tak to máš štěstí." Autobus měl totiž zpoždění a já jsem ho málem nestihla. Ano. Takhle se to stalo. Vysvětlím. Dája prodává květiny a jezdí na víkend domů. V Pelhřimově musí přestupovat a o tom mluví. Všude hromady sněhu. Autobusy nabírají zpoždění.
"Pojď na kávu." "Nemůžu. Nestihnul bych Jihlavu." Samozřejmě že ano. To mě napadlo až teď, ale to už je jiný příběh.
Byl terprve leden 2001 a já už věděl co ti budu hrát. Pro všechny holky co jsem měl tak rád.
Sejdem se u pijána a budem hrát samý veselý až do rána.
Táto máš na to?
Už vám někdy syn položil tuto otázku? A kdy to bylo?

Soumrak nad mořem

12. prosince 2017 v 5:09
Chvilku strpení tady někde to musí být! Kapitán je frajer. Našel ten ostrov a bezpečně jsme připluli. "Tak tady to je." Naložíme jenom banány. Jenomže už se stmívalo a my neměli pořád náklad na lodi. "Co cheš dělat?" Do večera to nestihneme. "Musíme." Pošlu tam Jožku. Pepa ale nečekal. Sám šel a to ho stálo místo. "Kde je?" "Je tady. Vím to." "Zavolejte mi ho." Kapitán asi neví co dělá. Pošleme tam Pedra. Pedro šel ke kapitánovi a chtěl mu říct, že je Pepa. Kapitán se však na nic neptal. "Do soumraku musíte naložit všechny banány na ostrově na loď!" Tak zněl rozkaz. Nevím jak jsme to udělali, ale Pepa mu mohl říct "Hotovo." "Vyplouváme." Samozřejmě že jsme si pěkně mákli. Zato chceme pořádnou odměnu! Kapitán věděl co chceme. To však musí počkat. Ještě nemáme vyhráno! "Napnout plachty!" Kormidlo směr Sever. Na moři už bylo spoustu času, ale kapitán s odměnou pořád váhal. "Přijde bouřka." Poslední racek a nekonečné moře. To je náš domov. Musíme si pohnout, nebo přivezeme akorát hnůj! Námořníkům se klepou ruce. Do cíle tři dny daleko. Denní hlídku vystřídala noční a podle hvězd plujeme na sever. Začalo se smrákat. Přišli první mraky a začalo pršet. Nejdřív drobně, ale déšť sílil. Přišla první velká vlna a pak se blísklo. "Plujeme rovnou do bouře!" Řekněte to kapitánovi! Ještě spal. Probudil ho Hrom. "To nevypadá dobře. Otočit kormidlo!" Jenže vítr nás hnal dál. Kapitán už neříkal nic. Jenom se modlil ať to dopadne dobře. Ať jsme všichni živí! Teď si vzpoměl, že nám slíbil rum. Jestli přežijem tak se nedoplatíš! S oblohy padalo stále víc vody. "To nejhorší už máme za sebou." Říká kapitán. "Ne to nejhorší nás teprve čeká! Podívej!" Byla tam tma. Taková divná tma až blesk rozsvítil oblohu a druhý, třetí! Teď to bude nejhorší! Jak jsme daleko? "Vidíte maják?" Ještě ne. Asi netrefíme do přístavu. Měli bychom počkat do rána. Bouře se uklidnila. "Támhle je! Už ho vidím!" No tak sláva. Kde? Na pravoboku? "Na pravoboku." Kapitán se nemýlil, ale v té bouři tam nemůžeme. "Je to nebezpečný!" Víte kolik lodí se tam už rozbilo? Rozkaz zněl počkat do rána. Takový maják, to je celkem dobrá věc, ale nikdo neví kde stojí. Je to blízko? Ve tmě nejde určit ani polohu. Je vidět, to jó, ale kapitán si není jistý! Hledá na mapách. Jednodušší by bylo, kdyby tam byli dva. "Nevidíš dva?" "Ne jenom jeden." "Čekáme. Musíme to vydržet." Ráno jsme byli rádi, že to tak dopadlo. Taky jsme mohli ztroskotat. Kapitán nám poručil rum, ale až to složíte. Nedalo se nic dělat. Na moři je přeci jenom líp! "O banány se rozdělíme." Řekl Kardinál Kapitánovi. "Přivezeme další." Řekl Kaptán Kardinálovi. "To jsem rád.Běžte."