Říjen 2017

Dva výstřely ve vlaku

26. října 2017 v 8:44 | Mini
"To je hrozný. Co se stalo?"
"Zastřelil sám sebe a partnerku."
Nikdo neví proč to udělal. Neměl náhodou nějaké psychické problémy? Nebo poruchy? Hned jsme zastavili vlak. Každý každýmu záviděl. A kde vzal tu bouchačku? Tolik otázek najednou. Přiběhla průvodčí. "Co se děje?" "Támhle ti dva!" "Co je s nimi. Měli už dávno vystoupit." "Jsou mrtví!" Dívka v šatech jela dál. Tady přece vystupuje, ale nedávalo mi to rozum. Ti policajti tady byli? "Ano." Jeli ve druhém vagónu. Tak je to. "Kdo zatáhl za brzdu?" Nemohl jsem jinak než říct já. Podívala se na mě. "Kde vlastně ti dva nastoupili?" Zeptala se. "To nevím." Koukám že v tom pěkně lítám. Nic nevím a všichni se ptají. To je sranda co? Jenomže sranda to nebyla. Ona to zjistila. Vytáhla průkazku a říkala "Půjdete se mnou." Zašli jsme na stanici. Tam jsem dostal od ní kapky. "To jste si nemohl něco vymyslet? Takový trapas." "Ty policajti." "Ti byli zkuteční!" Tady máte co jste chtěl. Vy jste nejlepší a už na to nemyslete. Jenomže mě to nedalo. "Je tady někde automat?" "Na chodbě dole. Proč?" "Potřebuji kávu." "Tak ten je v prvním patře." "Tak co dobrý?"
"Potkal jsem tam spoustu lidí. Nikoho jsem nepoznal."
"Chcete snad říct, že tady hrozí nebezpečí?"
"Nebezpečí ne, ale většinou to tak bývá, než se něco stane."
"A my tomu můžeme zabránit! Jste fakt skvělej! Kde začneme?"
"Vezmeme si bouchačky. Budeme hledat vraha."
Vždyť jste říkal, že se zastřelili!"
"Jenomže on zastřelil sebe a jí musel zastřelit potom zkutečný vrah."
"Nikdo tam nebyl!"
"Mohl střílet z venku. Tak už deme. Deme se na to podívat."
"Tady mohl stát vrah. Támhle byl vlak."
"To by bylo logický. Hledejte nábojnice."
"Proč nábojnice?"
"Protože vrah vystřelil dvakrát."
"Takže jsme to našli. Místo činu máme, kde je vrah?"
"Nejspíš tady musel čekat. Vidíte ty nedopalky?"
"Ano. Daleko nebude!"
"Prohledáme stodolu!"
"Ano."
"Nic."
"Zkusíme se zeptat na nádraží, jestli si něčeho někdo nevšimnul.Chci říct, jestli tam někdo nečeká."
"Musíme se vrátit. Snad nezapomněla."
"Tady to je. Co to je?"
Od stodoly vedly stopy do vsi, takže to mohlo být vyřizování účtů.
"Od kud jsou ti dva mrtví?"
Nabízí mi telefon. "Můžete si zavolat."
Zjišťuji, že má ten samý co já. Volám poslední číslo z paměti. "Volané číslo neexistuje." Tak to mi řekli. "Zkusím informace."
"Zavolejte mi taxi." Jak se vlastně jmenuje? A kdo to je?
"To stačí. Chcete dělat u kriminálky?"
"Ne."
"Hledáme vraha! Na to nezapomínejte!"
Tohle mi vzalo vítr. "Co navrhujete?"
"Zaneseme nábojnice do laboratoře."
Mluví o mě za zavřenými dveřmi. "Ten chlapík je naprosto nepoužitelnej! Ze všeho si dělá srandu a když se ho zeptám, řekne píšu!"
"Chci po vás zprávu jak jste daleko. Naschledanou."
Vrátila se a neřekla mi nic."
"Jdeme do laboratoře?"
"Ne. Máme naspat zprávu."
Tak to by šlo. Napsal jsem zprávu ona to zanesla šéfovi a já šel do laboratoře.
"Je to Magnum devítka jak jistě víte, kterou hledáte."
Samozřejmě, že jsem jí mohl pozvat na zmrzlinu jak jistě víte, ale neudělal jsem to. Přece hledáme vraha a to není žádná sranda.
Balistika odhalila že to je vražedná zbraň. Co si teda o tom mám myslet. Vrah vystřelil dvakrát, potom někam schoval zbraň a my ji teď hledáme. Tam budou otisky prstů které srovnáme z databází a máme vraha. Tak to bylo a tak to je, ale najít tu zbraň to bude ještě oříšek.
"Musíme se vrátit na nádraží. Ti dva byli z města. Pokud šlo o vyřizování účtů tak vrah je znal. Co ale ty stopy, které vedli do vesnice? Tam bude zbraň."
"Prej tam přepadli trafiku."
"Jdeme."
Paní si pamatovala celkem hodně. Popsala vraha jako urostlýho chlapa v nejlepších letech. To bude nejspíš ten vrah. Odnesl deset tisíc a krabičku cigaret. Tak to bude pěkný magor a máme co dělat, aby jsme ho chytili.
Kruh se zmenšil. Jdeme málem na jisto. Kdo to mohl být? Ukázali jsem té paní fotky a ona ho poznala. "To je on." Že prý měl Magnum a v tom se paní vyzná a ukázala na časopisy. "V posledním čísle je zrovna test ve kterém vyhrála právě tato zbraň." Tak to mi moc nepomohlo. "Buďte ráda, že jste naživu." Před trafikou stála popelnice. "Prohledat." Na návsi stáli dvě babky. "Dobrý den. Nevšimla jste si něčeho podezřelého?"
"Ne."
"Cizího auta, nebo tak něco."
"Počkejte. Vlastně jo a potom vyběhla Květa a křičela, že jí přepadli."
"Kam to auto jelo?"
Paní se mírně otočila a řekla "Tam." a ukázala směrem do lesa.
"To mi nesouhlasí drahá kolegyně On musel nejdřív vykrást tu trafiku a teprve potom zastřelit ty dva. Co o nich víme?" "Náhoda to nebyla. Ztratilo se sto tisíc. Ti dva jeli právě do města. To by souhlasilo. Mohli to udělat taky jinak. Proč seděli ve vlaku?"
"Tak to vím zase já!" Přišel šéf. "Už se to začíná motat. Případ přebere policie."
Tak to je, když se do toho vloží Security. Proč jsme to neudělali rovnou? To mi nikdo nevysvětlil. Teď už sedím v cukrárně a lížu zmrzlinu. Paní poznala vraha mezi figuranty a taky chlapíka, který ji přepadnul. Už je z toho venku. Dostali deset let.

Šeďa tam nebyl

11. října 2017 v 8:36 | Mini
Vy znáte Šeďu? Sedí u počítače a nic jinýho ho nezajímá! Tak to je celý Šeďa. Má tam hru a úplně ho to vycuclo. Nemá chuť ani na oběd! To by si musel něco uvařit a to on nechce. Neumí ani umít nádobí! Vlastně neumí nic. Vyhněte se mu prosímvás. Vždyť život je jenom jeden! Něco jinýho je chlastat. To Šeďu baví, ale není to on, kdo chlastá! To je brácha! Já bych mu teda nevěřil. "Není problem." Říká Šeďa. Tak už se konečně pohni! Vždyť umíš vařit!
"Nemám příležitost!"
Jen kdyby nekecal. Po matce mu zbyl hrnec, do obchodu může taky zajít. "Tak Šeďo co to bude?"
"Škubánky!"

Pozor na sprostý slova

11. října 2017 v 6:36 | Mini
Je jich tam už dost. Pipka je venku. Celá Bílá jen hřebínek a vole má červený! Piju čaje. Tak pi čaje! Co jsme si vzali? Po Islámu!
Nemůžu být doma. Doma bych umřel. Doma spím. Doma tvořím! Zkončil na psichiatrii apokalypsa se zatím nekoná, to jsem se všechno dozvěděl z knížky Islámský stát.
Vítám Mirku zpátky do práce! Já vám povím Filipíny, Manila a krásné ženy, tam si užívám! Ležím na pláži, nic mě neruší zase bude horko. Stín za oknem už nevnímám, tak že tam bych rád zkončil. Kdo tam ještě nebyl? Mají tam taky kominíky? To by jsem se divil. Že ne.. Lenko zase ten Whilliams! Říkám si že neumí zpívat. Měl by se radši dívat než nudou zívat. Robí písničku máš pěknou! Není dlouhá, ale co. To už písničky bývají!

A Kolumbus objevil Ameriku

11. října 2017 v 5:06 | Mini
A dal jim jméno Indiáni. Myslel si totiž, že je v Indii. Jak to opravdu bylo? Věděl, že není v Indii, ale že to je nový kontinent, jinak by mu to nevyšlo. Uměl počítat. Nevěřil, že objevil a taky to tak vypadalo. "Vy budete Indiáni!"
"Rozumím!" Bylo jim to však jedno. Koukali na loď která připlula. Měli ho tenkrát rovnou propíchnout!
Tenkrát to byl Kolumbus, kdo to bude teď? Chcete najít nový kontinent? Nemusíme lítat do vesmíru, stačí že píšeme. Je potřeba ještě tolik věcí vysvětlit, tak to to.
Je potřeba říct četl jsem, proto chodím do knihovny! Tam by mohl být klid. Kdo chce rušit klid patří do polepšovny!
Jsme v háji jestli znají heslo! Něco si z toho vezmu i já. Vono takový ledovec, to je vlastně obrovská zásobárna vody. To byl ledovec, kdo potopil Titanik! Dávejte pozor co se ještě může stát? Byla to přece nepotopitelná loď! A hned na první plavbě takový průser!
Proto je lepší se na to dívat z pohledu kapitána. Kdyby tenkrát byla na blízku loď určitě by nedošlo k takové katastrofě!

Ledovec a co má být?

10. října 2017 v 4:52 | Mini
Nedostali jste se na ledovec? To je divný! Přece knihu si může koupit každej! Jo. Neco jinýho je jít do kina. To bych se nedivil, že jste nedostali lístky! Jenomže kniha je lepší než film! Má své kouzlo, když si čtete v posteli, potom zhasnete lampičku a usnete, tak žádný divočení! Já osobně. "Vstáváš zbytečně!"
"Běž si lehnout nemehlo!" a jiné. Možná to nechápete, ale takový je život! Vidím z okna rychlíku. Domečky jako tečky. Jeden je ano! Nádraží! Červené. Jedeme však dál! Sedíme přece v rychlíku! Už jsem se podíval kdo se mnou sedí v kupé. "No potěž klobás!"
Blondýna vypadala neviná, ale pak přišli dva borci a sedli si k ní. Asi jedou do školy. Rychlíkem? Bylo to tak. Dnes, nebo zítra? Měl jsem něco říkat. Potěž klobás! a pořád dokola. Ještě štěstí že vystupuji. Tahám za brzdu. Zůstává mi v ruce, to jsem si vzpoměl na motorku, jel jsem za tetou zrovna pršelo a ti tři si začali hrát. Říkám jim píšu. A oni nic. Řešili ňáký příklady.
To že to tak bývá vím taky, ale poslouchal jsem dál. A potom řekla "Snažíme se číst!" Tak to je dobrý, ale dneska to ještě není celý! Musím se jít vyčůrat, nebo to nevydržím?
Chápete? Tak to nejsem vůbec rád! Jenom se usmála, tak to mě potěšilo, ale teď už vážně musím!
"Naschledanou!" Tak tomu vážně nerozumím. Řekli mě naschledanou!
Bylo letní parno a já napsal ledovec, tak tam asi bude vykřičník! Ještě není pozdě zatáhnout za brzdu. Nechám si to na zimu!
Tak jsem hotovej. Čekám na autobus a lidi mají jenom krátké kalhoty. "Asi je jim horko." "Proč máš bundu?" "Kdo se ptá?" "Já!"
Přiletěl jsem z Kanady a tam je mínus patnáct! Nebudu přece nic vysvětlovat, stejně byste to nepochopili. Že jedu za Simonou, protože Renata mě vyhodila. Kde budu? A teď jsem si toho všiml. "Zastávka mimo provoz." Tak to je dobrý! Už teď se směju a to mi tady nic nezastaví. Stejně jako v rychlíku. Lidé mi říkají dobrý den dědo dneska je ale krásně! Tak jo. Co tady vlastně dělám? Voni mají jasnou představu. Chcou tě vytáhnout ze sraček!

Už?

10. října 2017 v 4:43 | Mini
Ještě chvíli!

Ochutnáme Olivy

10. října 2017 v 4:41 | Mini
Tyhle jsou nejlepší! Koupíte je v každém obchodě a prodavač vám poví "Ty jsem sbíral pro tebe."

Kolikrát se otočil svět?

9. října 2017 v 11:51 | Mini
A kolikrát ještě otočí! Než bude jasný, ale to nechci řešit. Já vám povím to dá rozum když červená blikne. Pak bude svítit zelená a teprve potom půjdu!

Příšera z parku

9. října 2017 v 9:26 | Mini
Sedí tam pán a jí. Nikdo si ho nevšímá. Co asi tady chce? Proč nejí doma? Asi žádný nemá myslí si lidi. Já však vím, že tady sedává v létě v zimě. Asi nic nepotřebuje.

Nechybí mi knížka?

9. října 2017 v 9:16 | Mini
Tančím tak rychle jak dovedu! Měli by si to přečíst všichni! Hlavně str 73, tam autor povídá o blázinci. Ještě jsem tam nebyl a už vím co to je. Téma týdne "Vůle žít". Nebo si kupte vesty!

Pozor na hoře se pracuje

9. října 2017 v 5:44 | Mini
To mě pobavilo, ale dával jsem bacha, jestli něco nepadá!

Mistr slova

9. října 2017 v 5:34 | MINI
Jel bych do Špindlu lyžovat
8Bx5Bv lclmijnmlrne, [url=http://pgtzyrronbln.com/]pgtzyrronbln[/url], [link=http://evebobvltmoj.com/]evebobvltmoj[/link], http://vcxzufcqskij.com/
Sedm tlačítek.
Zkuste třeba sedm tlačítek a psát co by to mohlo být? Barvy duhy. Osmá je černá! Hledám květiny, to bude první, potom by mohla být krabička kondomů, hasící přístroj, staré fotky a album známek. Něco jinýho je to vědět, něco jinýho!
Tak že růže a koně! Koně klus promění v cval. Radujte se veselte se. To se opravdu podařilo! S chůze je když se sejdeme a něco řešíme. Tak třeba ty tlačítka. To je možnost
"A co to má dělat?" Má to především bavit. Když už nemám psát vtipy, tak budu psát o nich.
Naše máma už nikam nespěchá! Nevím, možná to bude tím, že už nemusí spěchat, že utekla všem!
Začátek jsem zvládnul. Byl to horor to vám povídám! V noci se budit a psát, že ještě nic nemám napsaný!
Pošlu Email Zdenkovy! Měl narozeniny.
Máte možnosti?

Nevíme o sobě nic

Jenom to co je tady napsané. Aktuálně jedná se o muže po čtyřicítce a jeho auto ve kterém vozí partnerku.
"To jsem už zavezl do šrotu." Teď si koupím nový. Už to nejelo tak jak sem si představoval. Auta, to je můj koníček. Nejlepší jsou ty s třícípou hvězdou. Že nevíte o co se jedná? Ano je to Mercedes. A jak se to auto řídí? Nejdřív jsem si zkusil šlápnout na plyn a ono to jelo! A teď musím brzdit. Kniha tzv. Návod k obsluze píše. Jedná se o nejlepší auto všech dob. Tak to asi bude pravda. Jenom ta žena říkala "Tohle je auto? Vyzkoušej taky volfcwagen." Samozřejmě. "Tady se budeme hádat, jestli mercedes nebo pasat." Já bych to viděl na mercedes a ona hned dodává. "Musíš se podívat taky na užitek!" Tak to nám vyšlo. Chcete malé autíčko? Nebo pořádný bourák? A na značce nezáleží! Žena ocení čistotu a je jí jedno v čem jí vezete. Tohle jsem si uvědomil a šel umít autíčko.
Další sranda je hledání. Kdo má doma klávesy určitě ví. Ještě je potřeba pořídit učebnici harmonie od Kofroně a můžete začít. Znám základy a když mi hrají mou oblíbenou písničku snažím se jí najít! Mistr hudebních omáček Petr Ondráček ze mě asi nebude, ale co mám dělat? Ne. Nebojte se začít! I mistři museli začínat!
Do důchodu daleko.
Co by se ještě dalo dělat? Hledat nové mistry! Kdo umí c dur? Zkus d dur, právě začínáme. A to prosím neumí noty!
Další nástroj je kytara. Ta by taky u malého muzikanta neměla chybět. Naladí nebo nenaladí? Podle toho poznáte jestli má hudební sluch, ale nesmí se to přehánět. Spíš ho podpořte. "Nevadí. Příště to určitě bude lepší!"
A proč si to myslím? Budu psát texty. A jak si to představuji? Pomůže nám internet. Na stránkách www.setril.blog.cz jsem už něco vylovil z archívu a dal, ale to co mě napadlo teď? Leť!

Ledovec

Příšerná příšerná příšerná
příšerná chvíle
neděje se nic čekal jsem však víc.
Časem se stane vlasem
Tak takovou písničku si mladý umělec určitě složí sám! Nechejte ho být co ještě bude chtít? To taky byla zpráva "Mami pošli mi peníze, nebo budu muset umývat nádobí!"
"Tak umívej umívej!" Dcera byla v Japonsku a snědla Fugu, potom jí utekl partner, co měl všechno zaplatit. Co myslíte? Otrávila se? Už je to jenom na papíře! Děcka asi nechápou jak jste to dělali, když nebyli počítače! Sousedka zašla na plk k sousedce. Můžete si představit jako chat, ale mělo to mnohem hlubší význam!
"Ta naše dcera je v Japonsku a umývá nádobí!"
"A prosímvás kde?"
"V Japonsku!"
"To se tak jmenuje? Já jsem slyšela, že zpívá!"
Není snadné se zorientovat, ale když řeknu doprava a pak rovně, tak doprava a pak rovně!
Poslal jsem je na nádraží. Každý nádraží by mělo mít koleje, to dá rozum, tak když jste je ještě nepřejeli znamená to, že bude před vámi. "Přemýšlej!" Co by to mohlo být? Asi byla z města. Taky jsem mohl nasednout a jet s ní! Podívejte se do mapy! Jak je to veliký, kolik je tam křižovatek, jestli pojedete po hlavní, to všechno se dá zjistit a pak snadno zorientovat.

U mě dobrý! Jaký í ve slově slibuji?

Desatero přikázání

9. října 2017 v 5:33 | Mini

Babské hody

Zveme vás 18.listopadu 2017 do Březí na Babské hody. Zábava začíná ve 20 hodin v obecním sále. Vstupné bude 100,- kč a je připraveno i půlnoční představení! Ztratili jste se?? Kdo to je?
Domácí:hosté 1:1
Cože? Jedna jedna? To nikdo nevyhraje? Na té ceduli ještě bylo rohové kopy a penalty, tak to bude asi důvod, proč mě to zajímalo, jinak na fotbal nechodím a ani netipuji, ale 1:1 to je dobrý výsledek ne? Taková je hra. Nikdo nevyhrál! Ať už je to Sparta!
A co to má společného s hodama? Vlastně nic, tak proč to dělám? Tohle má být solidní práce! Fotbalisti nevyhráli, tak vyhrají blogeři. Zjisti kolik nás je! 8% To je ideální! Očekával jsem 8%-10% stejně nebudeme jenom blogeři!
Vlastně to tak má být! Nebo si snad dokážete představit jenom výsledek 1:1? Já ne. Umím tancovat? To by byla ostuda!
Pořadem provázeli Já jsem radši když tam nikdo není! Mohlo by totiž dojít i na facku. Na závěr zbývá dodat, že by tam alespoň někdo měl být. Ta facka padne!
Tady mi to nevychází. Zkusíme se podívat na příští téma který je Chyba serveru a umíte jeho řeč? Opakovat akci - Server chce zopakovat poslední chybu. Nahlásit stanici a ještě něco? Nic. Server má zálohování alespoň se dozví co si o tom myslíte! To je výhoda. Server má dost prostředků na opravení chyby, ale neví o tom. Hlášení totiž nedošlo, tak proto se musí zopakovat. Tak tohle tady ještě nebylo. Kde se vzalo hlášení o chybě? Zadal jsem IP adresu a řekl si "Bude to tak lepší!" a poslal. Tyhle virtuosy musíte živit, ale ne poslouchat! Ať to teda zůstane jenom v počítači!
Další chyba je obnovit pozor! Neznamená to opakovat. Obnovit je vrátiti se.

Jak tomu říkáme? Craft. Znám 10 důvodů proč to nejte!

Renato pracuj! Nebo to někdo odskáče.

7. října 2017 v 10:46 | Mini
Vlastně jsme na to byli dva. Brácha zařadil spátečku a já jsem zůstal stát za autem. Ukázal jsem mu, že je to dobrý. Čekali jsme na červenou, která už svítila půl hodiny. "Tak tady asi něco nefunguje." Byli jsme na přejezdu, ale žádnej vlak nejel.
"Zavolám na dráhy a zjistím kdy pojede vlak."
"Neblbni. Víš kde jsme?"
Zatím co jsem spal, brácha přejel hranice. Pod most bychom se nevlezli, proto jede tady, ale proč to svítí? Přijeli policajti. To už jsem si říkal, že něco není v pořádku. Aha! My jsme v Německu! Podíval se do zrcátka a zjistil že se nemá kde otočit. "Musíme čekat brácho!"
"Brácho tak tam najeď! Možná budeme mít štěstí!"
"Neblázni. Jsou tady policajti! To se asi něco stalo!"
"Karambol?"
"Ja."
Váhám.
"Můžeme jet?"
"Jeďte."
"Teda to tak bylo ok. Jaký í mám napsat ve slově slibuji?"
Obyčejně mi to vydrží a brácha řekne, ale teď? Asi mě neslyšel. Nediv se, když se ptáš na takovou blbost! Nám však blbost vydrží až do cíle! A Brácha vybral zatáčku. "Měkký!"
Jeli jsme jako obvykle do Německa a vezli plasty. Nebylo to těžký, ale bylo toho hodně a poslední paleta byla rozložená na krabice, tak to tam vlezlo. Celníci nechápali. "Prosímvás jeďte!" To zase nechápal brácha.

Umírám!

7. října 2017 v 10:09 | Mini
A až všechno zkazíš, tak se probuď! Bude tě to bavit.

Dežo ví

7. října 2017 v 7:40 | Mini
Po dlouhé výpravě jsem řekl Jonathanovi
"Necítím nohy."
"Tak si čuchni k mejm!"

Obsluha!

7. října 2017 v 6:04 | Mini
Máte něco pro obsluhu? Ta paní tady byla a řekla nám že to není žádná sranda!

Blázni dostali automat

7. října 2017 v 6:01 | Mini
"Jak mu budeme říkat?"
"Haló!"
"Koruna."
Nápadů měli dost, ale museli uznat, že tenhle automat není tak dobrej jako kantýna. No jo blázni co jsme chtěli to máme! Mě se to tak líbí! Takový automat nemá náladu, je rychlý a spoustu dalších výhod. nechejte mě domluvit! Šetří peníze!

Takhle to ale není!

7. října 2017 v 5:55 | Mini
Snažím se vysvětlit. Uvedu příklad.
"Ne."
Asi nemá zájem

Šel jsem k automatu a hodil do něho 20 korun

7. října 2017 v 5:46 | Mini
Vypadly bonbóny. Asi jsem to popletl, ale vrátil jsem se a říkám. "Ledová káva v bonbónech prosím!"