Situace

25. srpna 2016 v 11:00 | Mini
Opravovali jsme jednu frézku. To je práce na sedm měsíců! Co všechno je potřeba udělat? Ptám se mistra. Dělejte! Lenoši! Tak jsem vyměnil olej, vyčistili jsme nádoby, kam teče špína a zaškrabali lože. To je ten portál. Ten by měl běhat sám od sebe. Však na to máme škrabky. Používá se mořská modř. To je barva a až bude na loži šachovnice, bude to tak dobře. Olej může udělat film a lože se nezadře. Mistr si zatím poslal učně do kantýny. Ti toho hned využili a zašili se. Však co. Máme vyčištěnou převodovku a nikdo neví, co bude dál! Ozubený kola už měnit nebudeme. Potom přišli kryty lože. Je potřeba je upevnit na portál. Mistr se vyznamenal. To všechno jsem dělal v TOSu, nový šrouby, nový lože, výkonější motor. Nový OS. Jenom to železo zůstalo! Ještě koncáky a měřící tyče. Dneska to dělá všechno laser.
Ta mašina byla snad tři metry vysoká! Mohutný portál nesl vřeteno. Taky jsem se ptal. Neptej se a dělej! Tak přidělávám kryt. Jde to celkem hladce až se divím. Jenomže "Zalomil jsem závitník." To asi budou nadávat. Když to říkám!
Nech toho. To se opraví! Byl to můj poslední den praxe. Co bylo dál? Už jsem tam nešel a mistr mi říká. "Teď budete na navijárně opravovat motory a příští měsíc vás čeká elektro, potom budou zkoušky a tam musíte předvést co umíte!"
Já jsem teda měl strach. Ten závitník mě leží ještě ted v hlavě. a to už bude 25 let. Už 25 let dělám mechanika a nesetkal jsem se s žádným problémem až teď. Mám prodat co umím! Jak zjišťuji, tak toho moc není! Je to k smíchu! Dělají to jinak!
Nevadí.
Zasedá rada starších. Mám tam zásadní projev na téma Mechanik v praxi a v tom vidím problém. Jako mechanik jsem se nechytal. I když mám pravdu nikoho to ale nezajímalo.
"Kde by ste byli bez mechaniků!" Stačí se kolem sebe podívat. Mechanika jako obor lidské činnosti zasahuje do všech odvětví průmyslu a konzumní společnost to nevnímá. Samozřejmě. Zajímají je výkony. Co dostanou a co si koupí. Ne. Nebudu to upravovat. Udělám to celý nový! Jednodušší a internet mi pomůže!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama