Srpen 2016

Ano jsem to já

31. srpna 2016 v 15:50 | Mini
Vidíte zprávně ztraceni v pokroku. Jeden krok dopředu a dva dozadu! A výsledek? To má být ten pokrok! Kdo počkal je na tom líp! Doháním znovu pokrok, abych byl in. Ne. Není to snadné! Když máte náskok, tak udělám pokrok.

Reaguje snad Hélium?

31. srpna 2016 v 7:41 | Mini
Vzácný plyn, bez zápachu. Vyskytuje se v atmosféře a nereaguje s žádnou dosud známou látkou.

Tam stačí i,ý

29. srpna 2016 v 13:35 | Mini
Tak třeba taková chiba. To vás nenapadlo?

Internet

25. srpna 2016 v 15:00 | Mini
1:0 Je potřeba zopakovat některá zásadní slova jako je kanál. Stalo se zvykem označovat tak program v televizi, takže si vyberte. Zná dnešní mládež co to vlastně bylo? Marně se ptám. Oni asi neví a nechcou vědět. Kanál jako takový vůbec nepoužívají! Nejčastěji slyším vole vole. Ne. Nejsou všichni stejní, avšak vole používá velká většina. Něco společného je vůbec nezajímá! Na to máme přece internet! Tak aby byl. A když příjde na chleba je tady sedum červených a jako příloha vole.

Situace

25. srpna 2016 v 11:00 | Mini
Opravovali jsme jednu frézku. To je práce na sedm měsíců! Co všechno je potřeba udělat? Ptám se mistra. Dělejte! Lenoši! Tak jsem vyměnil olej, vyčistili jsme nádoby, kam teče špína a zaškrabali lože. To je ten portál. Ten by měl běhat sám od sebe. Však na to máme škrabky. Používá se mořská modř. To je barva a až bude na loži šachovnice, bude to tak dobře. Olej může udělat film a lože se nezadře. Mistr si zatím poslal učně do kantýny. Ti toho hned využili a zašili se. Však co. Máme vyčištěnou převodovku a nikdo neví, co bude dál! Ozubený kola už měnit nebudeme. Potom přišli kryty lože. Je potřeba je upevnit na portál. Mistr se vyznamenal. To všechno jsem dělal v TOSu, nový šrouby, nový lože, výkonější motor. Nový OS. Jenom to železo zůstalo! Ještě koncáky a měřící tyče. Dneska to dělá všechno laser.
Ta mašina byla snad tři metry vysoká! Mohutný portál nesl vřeteno. Taky jsem se ptal. Neptej se a dělej! Tak přidělávám kryt. Jde to celkem hladce až se divím. Jenomže "Zalomil jsem závitník." To asi budou nadávat. Když to říkám!
Nech toho. To se opraví! Byl to můj poslední den praxe. Co bylo dál? Už jsem tam nešel a mistr mi říká. "Teď budete na navijárně opravovat motory a příští měsíc vás čeká elektro, potom budou zkoušky a tam musíte předvést co umíte!"
Já jsem teda měl strach. Ten závitník mě leží ještě ted v hlavě. a to už bude 25 let. Už 25 let dělám mechanika a nesetkal jsem se s žádným problémem až teď. Mám prodat co umím! Jak zjišťuji, tak toho moc není! Je to k smíchu! Dělají to jinak!
Nevadí.
Zasedá rada starších. Mám tam zásadní projev na téma Mechanik v praxi a v tom vidím problém. Jako mechanik jsem se nechytal. I když mám pravdu nikoho to ale nezajímalo.
"Kde by ste byli bez mechaniků!" Stačí se kolem sebe podívat. Mechanika jako obor lidské činnosti zasahuje do všech odvětví průmyslu a konzumní společnost to nevnímá. Samozřejmě. Zajímají je výkony. Co dostanou a co si koupí. Ne. Nebudu to upravovat. Udělám to celý nový! Jednodušší a internet mi pomůže!

Životospráva

25. srpna 2016 v 9:36 | Mini
Tajemnství doby.

Na nádraží

25. srpna 2016 v 7:17 | Mini
A kdybych se nevrátil, tak dej dětem pusu za mě.

Komnata Renaty II

11. srpna 2016 v 9:27 | Mini

Komnata Renaty


Jednou přišel do komnaty bůh a hned se ptá : "Co tady tak krásně voní?"
"Hortenzie." "Vidím."
"Co vidíte?"
"jak ti to tady krásně kvete a taky voní!" Teď se odmlčel. "Takže Hortenzie říkáš?"
"Ano Hortenzie. Jsem na ně pyšná!" V pokojíku byli i jiné květiny, Azalky, těch si taky všimnul, ale bůh to nebyl. To ví. Bůh by se na nic neptal.
"Namaluj mi kytičku!" Požádala ho trošku rozpačitě a on se dal do malování. Maloval na zeď a maloval dlouho. Dal si záležet na každém detailu a až bylo dílo hotovo, tak řekl pouze: "To je Brambořík."
"To jsem poznala. To jste maloval podle opravdové kytky?"
"Ano."
Dnes už to ale odnes čas, Kytku přikryla barva a Renata zapoměla. Nic není na věky říká jedno moudré přísloví. Je to jenom taková památka na léto.
Jednou přišel na návštěvu voják, zahradník, kněz nebo mechanik. Všechny znám. O všech mi vyprávěla. Po vojáčkovi chtěla odznáček. Po zahradníkovi zavázat střevíček, po knězi Kněz po mechanikovi, co mohla chtít po mechanikovi? To je divný! Přece normálně už dávno bývá doma.
Já jsem ale klaun a po otci blázen jakýho nokdo ještě neviděl.

Zase zet že?

2. srpna 2016 v 7:19 | Mini
To já jsem teprve u m

Smálem jsem přišel

1. srpna 2016 v 14:47 | Mini
Smálem odejdu.

Chybí důkaz

1. srpna 2016 v 11:49 | Mini
O čem to bylo? O všem.

To jsem nepochopil

1. srpna 2016 v 11:37 | Mini

Komnata Renaty


Postel, skříň psací stůl a na něm fotografie. Všude spousta knížek. "Hraješ hokej?"

"Dívám se." Televize ale byla vypnutá. Mistrovství jde do finále. Umím si představit, že by Rusové byli třetí a oni nevyhráli. Že bych si vsadil? S čím můžete počítat? 1:0

Pustila televizi zrovna když dali gól. Tak to má zmáklí! Viděla všechno. Už jsem neměl žádné otázky. "To je váš manžel?" "Ne. Není."

Hledáme chlapa, který napsal do novin hodil jsem tam bombu! V redakci to nikdo neudělal. Nikdo si toho totiž nevšimnul.

Zajímá vás jak to udělal? Řekla nakonec. Nebyl spokojený s tím co se píše v novinách a proto to udělal.

To nevíte, že má přístup do databáze? Stačilo to napsat a potom jenom čekat.

Tobě přeskočilo?

1. srpna 2016 v 10:08 | Mini
Ano. Už mi hrabe.