Březen 2016

Golem

31. března 2016 v 11:22 | Mini
Znáte Golema? Tu hromadu hlíny a kdo má šém? Já to nejsem. To jsem si zjistil. Nemá ho nikdo. Šém se ztratil už v pohádce. Proč existují lidi, kteří chtějí oživit golema? Já je nechápu! Golem nemá žít! Protože toho zavinil už moc. V pohádce vystrašil princeznu a přece mu dávám život, alespoň prozatím. Měli bychom odebrat jeho moc. Ať stojí a dýchá pouze v pohádce! Film se mi líbil. Měli byste ho taky vidět. Jak se nasral a není to opačně? Většinou bývá pokračovaní tajný. Po konci. To by dopadlo! Pohádka končí a princezna si bere prince za muže. Čtu si titulky, kdo hrál, poslouchám rádio a je mi smutno. Tak takhle to zkončilo a mimochodem už vím, že existuje správa.

No tak jsem to nestihl

31. března 2016 v 11:02 | Mini
I tak je to krásný!

Včera jsem byl v Brně

31. března 2016 v 5:59 | Mini
Na ultrazvuku

Vždycky

31. března 2016 v 5:49 | Mini
Další filmy by se mohl hrát vždycky

Kdy už nechce?

31. března 2016 v 5:48 | Mini
Nikdy.

Zavolá a nebo příjde

31. března 2016 v 5:47 | Mini
Šok! Napsal.

Teorie

29. března 2016 v 7:41 | Mini
Ještě musím vyzkoušet airbagy.

Mám pravdu opravdu rád

29. března 2016 v 7:26 | Mini
A nemusí být vůbec barevná. Stejně bych neviděl její krásu jinak než černé na bílém.

Článek

29. března 2016 v 6:35 | Mini

Na letišti vybuchla bomba a vznikl zmatek. Kdo je raněný? Na letišti.

Zatím si žijeme v klidu. Těch pár karambolů jsme přežili a vím, že jsme měli štěstí. Trochu jinak. Když ta zpráva dorazila byl jsem jako na trní. Měli tam být kluci. Nestalo se jim nic? Nemám jiný zdroj, než rádio, kdyby se alespoň ozvali. "Táto jsme v pořádku!" Takhle si můžu myslet, že se jim něco stalo. Ne. Není jim nic! Proč sakra nevolají! Letadlo do Bruselu už odletělo a tatozpráva je stará tak čtvrt hodiny. Čtvrt hodiny trvá než něco poví.

Pohřbil jsem manželku a teď syna.

Život se mi zhroutil. To tak nemělo být! Kde je ta spravedlnost? Kdo mi odpoví?

Zeptám se ještě jednou. Má to význam?

Na letišti zatím vládl chaos. Mrtvých přibývá. Už dojela policie. Ještě to nemá pod kontrolou. To se nemělo stát! Jenomže vysvětlujte to atentátníkům! Těm je všechno jedno.

Vstup zakázán. Tady je policie. Identifikuje oběti. Je to její práce.

Je mi z toho zle. Život jde dál lásko musíme si zvykat. Těm mrtvým už nikdo nepomůže a já se ptám kde se stala chyba?

Zvoní budka. Zvedám sluchátko, ale nic si od toho neslibuji. "Prosím?"

"Sledujeme vás." Tak to bude ňáký omyl.

Vidle jsme vyměnili za počítače. Koně za auta. Tomu jsem alespoň rozumněl a papír? Dneska má každá rodina tiskárnu. Skoro můžu říct tiskárna základ rodiny, chodíme do kina na 3D filmy a co nevím najdu na internetu. Co je to abstraktní? Stačí napsat rodina se vrací ke knihám. Internet je však silný soupeř a kdo nemá internet musí zajít do knihovny tam mu to Jana vysvětlí.

Jaké byli Velikonoce?

Hrozné. Zase vybuchla bomba stačí říct a už se hádáme. Stává se to pravidlem a když nic neřeknu, mlčí. Tiká. Tak jsem se sbalil a šel do knihovny. Zatím udělala oběd musím říct hrozně dobře vaří a všechno sním.

"Kdo tě naučil tak výborně vařit?"

"Maminka."

Poděkuj mamince ještě žije?

Ne. Posteskla si. To jsem zrovna na návštěvě. Jistě jste poznali. Tam většinou něco řeknu a pak se divím.

Zmatek. Jedině tak se ale dozvíte že to byl astronaut. Neuměl ani řídit auto.

Pár rad na závěr. Neuveřejňujte nic z toho co jsem napsal!

Jak jsem slíbil

28. března 2016 v 8:30 | Mini
Můžete se přesvědčit. Stačí mít sedm korun. Panna je červená a orel zelený. Jedna věc je logika. S tím už uděláte díru do světa, když si obarvíte koruny. Já jsem jednu označil a šest otočil. Když je jedna červená a šest zelených, bude červená každá, protože červená se neotočí. Když jsou dvě červený je to jinak. Budou všechny zelený! Nezapomínejte, že červená se neotočí a když budou všechny zelený, nebo červený to je cíl. Jak je to možný? Malý plus, ale radši to nezkoušejte!

Je toho potřeba hodně znát a ještě víc vědět

28. března 2016 v 6:53 | Mini
Nestačí červená, zelená. Realizace vyžaduje daleko jinačí pravidla. Není nic staršího jak včerejší noviny. Začít můžete právě s tou červenou a zelenou na sto způsobů a jeden, který vám vysvětlím já.

Nový článek

28. března 2016 v 6:49 | Mini

Na letišti vybuchla bomba a vznikl zmatek. Kdo je raněný? Na letišti.

Zatím si žijeme v klidu. Těch pár karambolů jsme přežili a vím, že jsme měli štěstí. Trochu jinak. Když ta zpráva dorazila byl jsem jako na trní. Měli tam být kluci. Nestalo se jim nic? Nemám jiný zdroj, než rádio, kdyby se alespoň ozvali. "Táto jsme v pořádku!" Takhle si můžu myslet, že se jim něco stalo. Ne. Není jim nic! Proč sakra nevolají! Letadlo do Bruselu už odletělo a tatozpráva je stará tak čtvrt hodiny. Čtvrt hodiny trvá než něco poví.

Pohřbil jsem manželku a teď syna.

Život se mi zhroutil. To tak nemělo být! Kde je ta spravedlnost? Kdo mi odpoví?

Když odcházím

28. března 2016 v 6:47 | Mini
Vím kolik řečí zase uslyšíš. Tohle mě naplňuje. Jinak bych seděl na posteli a držel si hlavu. Pořád se něco mění. To se mi líbí. Zápasím už i s tkaničkou u boty. A jak to dopadne? Nakonec jsem vyhrál. Kdo se dá na psaní není sám, má rodinu. Stačí se rozhlédnout co ti druzí. Co právě dělají? Zase to nepřehánějte s tou kritikou, ještě to nemá konec. Kam se dostanu zítra? Vlastně jsem to měl už mít napsaný! Zítra bude předávání cen. Půjdu se podívat.

Zvětšuje se nekonečno?

27. března 2016 v 6:43 | Mini
Teď když jsem ho zpochybnil. Taky to může být součet všech čísel.

Jak velké je nekonečno?

27. března 2016 v 6:38 | Mini
To není veliký, ale neurčitý. Víte určitě, že tam je nekonečno? Někdo řekne jednička a spousta nul. Nebo samý devítky? A co když je to jenom něco mezitím? Takže taková pětka. Ani spousta nul ani samý devítky. Může to být každý číslo, které jsem nenapsal. Měl bych se na to zaměřit.

Taky by tam mohl být gramofon

26. března 2016 v 6:24 | Mini
Pouštěl bych desky.

Snad kdyby tam bylo piáno

26. března 2016 v 5:30 | Mini
To bych tam vydržel, já ale píšu teprve co bych chtěl.

Půjdu tam popřát, najím se a

26. března 2016 v 5:25 | Mini
Půjdu domů.

Nebezpečí!

26. března 2016 v 5:21 | Mini
Čtení tohoto blogu podporuje pět z deseti žen. Ty ostatní zatím na to nepřišli, kdo si to vymýšlí. Jestli váš muž má podobné nápady, tak není co řešit.

Slavili jsme narozeniny

26. března 2016 v 5:11 | Mini
Ne. Nikdo se nenarodil. Nikdo taky neumřel, ale šedesát to má člověk jenom jednou. Zvlášť rodinný příslušník. Co mu máme koupit? Všechno má! Dáme mu peníze ať si koupí sám. O něco lepší je dárkový poukaz a vůbec nejlepší je los. To vlastně je i není dar a kdyby vyhrál ani nevíte kolik, jenomže je sobota a kde chcete v sobotu koupit los? Pošta je zavřená v obchodu losy nemají a oslava bude dneska. Tak tomu říkám nápad za všechny peníze!