Leden 2016

Mámo!

31. ledna 2016 v 12:51 | Mini
Že tady už nejsem?

Příliš mnoho min

30. ledna 2016 v 7:36 | Mini
Musím to vypnout. Cesta je cíl.

Nakonec

29. ledna 2016 v 15:42 | Mini
Nic se nestalo. Chtěl jsem říct, že téměř nic.

To není možný

29. ledna 2016 v 15:13 | Mini
To umělá hmota.

Každý den 20

29. ledna 2016 v 8:00 | Mini
A když ne 20, tak 10 určitě

Sto

28. ledna 2016 v 14:31 | Mini
Slavím, na oslavě se trošku napiju. Samozřejmě že už nemůžu sednout za volant. Veze mě kamarád, který nepil. Nevěnuji tomu pozornost. Uvědomte si ale co se může stát! Co kdyby došlo k havárce? A co kdybych někoho při té havárce zabil? Mám ženu a dvě děti. Je pravda, že se rozvádíme, ale na tom stejně tolik nesejde. Někde je chyba a já ji najdu!

My si ty airbagy vyzkoušíme

28. ledna 2016 v 14:23 | Mini
Nebojte se. Nikomu se nic nestane! Bude to takový pokus, který vyzkouší co tam všechno je. Psali mi. "To nedělej, to nechci." Tak vám píšu. Zkuste to. Není nic krásnějšího, než napsat co by se mohlo stát. Mám praxi. Jako mechanik. Šéf si toho už všiml a asi taky píše! Není nic krásnějšího, než mít šéfa. Šéf je ras, vem ho ďas, ale rase už zase?
Zatím se testují airbagy. Auto jede s figurínou proti zdi. Náraz a airbagy vystřelí. Figuríně to vletí přímo do ksichtu. To se normálně nestává. Známe ty případy, kdy zachraňují životy. Je to dobrý nápad. Co dodat. Je to pro vaši bezpečnost.

Brácho dík!

28. ledna 2016 v 14:08 | Mini
Konečně jsem dostal nápad!

Všední den

28. ledna 2016 v 14:02 | Mini

Z blázince do blázince

Co jste čekali? Blázni to mají snadný jen když jsou v blázinci, ale tohle? Nejdřív říkala jak mě má ráda a teď snad abych se zvedl a odešel. Nebylo to snadný, ale udělal jsem to. Však ona už ví. Bylo před obědem, měl jsem dobrou náladu. Proč? To nesmím nikomu říkat. Spíš vás zajímá proč to nejde, tak mě to teda nešlo. Jednou a já to vím bude tohle minulost. Řeknete si proč asi. To tak bývá. Přijdou noví a celý to tady rozeberou. Nezbyde nic. Ani spolužáci, ani brácha nikdo. A o co mi de? Teď když to vím tak už o nic. Stejně to nevypadalo dobře.
Po krátkém úvodu do problému se zajímám o doby. Je čas jít a něco udělat, je čas na oběd, je čas spát. V blázinci to byl takový rituál a do blázince se mi nechce. Ne. Ještě nevím všechno, ale potkal jsem tam holku, která tam byla stejně jako já zavřená. "Vy to nemáte v hlavě v pořádku!"
A ty snad ano? A kdo jsi?
"Do toho ti nic není magore!" Normálně bych to přešel, ale on asi neví nic o Medodu.
Chceš vědět co mě zajímá?
"Nechci."
Je to vlastně něco na co má auto airbagy. Taky je nechcete vyzkoušet! Snad teda nebudu potřebovat airbagy. Všechno ale k tomu nasvědčuje. Tady chybí ženský hormon. Jinak to nechápu.
"Neboj se. To tak má být!"

"Děkuji. A kdo si?" Byl to snad někdo, komu je všechno jedno? Já vám povím. V lidech se opravdu nevyznám. Něco mi však říká, že lidi jsou od malička vedení k tomu aby něco dokázali. Já jsem tak taky vychováván. Taky se vidím v zrcadle, které mi nastavujete a nejsem poslední! Vždyť takový Čtvrtek, nebo Čapek, nebo jak se jmenovali to neměli jednoduchý! A to se ani neznali. Můžu jít dál. Uvedu příklad. Nebo radši ne. Stejně mi nevěříte!

Co dodat?

28. ledna 2016 v 7:00 | Mini
Zpívali a hráli sem to patří!

Ze Sloupu na všechny strany

28. ledna 2016 v 6:00 | Mini
Vařím kávu vstávejte. Už to bude už se to nese. Dělá to něco navíc! S Tím sem nepočítal. Nic jsem nepřepínal. To ta káva? Jo. To ta káva. Zkouším to znova. Vařím kávu vstávejte. Už to bude už se to nese a nic. Tak to má být zprávně!
Taky si myslíte, že za to může káva? Jak za co. Když už pijete druhou asi nejste v pořádku, ale na programu se nic nemění. Dneska do Brna, zítra do Mikulova? Když už tam pojedeme mohli bychom to zvládnout během jednoho dne. a zítra bude volno. Můžeme jet taky do Vídně, když už vaříš kávu.
Vídeň. Jasně jedem. Pojedeme tam posunout hodiny a co Londýn? Ptá se. Jasně Londýn taky. Paříž?

Petra byla moje holčička

27. ledna 2016 v 13:49 | Mini
Ale už není. Pojďme se podívat co se stalo. Jednou, to když jsme spolu ještě chodili mi říká mám tě ráda. Podruhý nemá to cenu rozejdeme se. Já jsem souhlasil. Ostatně jako se vším! Našla si novýho. Ještě jsem ji několikrát potkal, ale pokaždý to bylo s jiným. Neříkám nic a když tak jenom ahoj. Už mě nepozná. Tohle se jí líbit nebude. Chápu, že si našla jinýho! Asi má spoustu peněz, jenomže o penězích to vždycky není. Prožili jsme spolu krásné dva roky a těch cílů kde jsme všude byli. Stačilo zapíchnout prst do mapy. Vlastně se chci omluvit. Tak krásné to ještě nikdy nebylo. Co se stalo? Zbláznili se hormony to vím. Něco co se nedá vysvětlit. Mělo to být napořád!

Mlha je všude

26. ledna 2016 v 6:59 | Mini
Není to tak trošku škoda? Probudilo mě mlhavé ráno a to ještě před chvílí bylo vidět měsíc. Musíte počítat se mnou. Říkal si hurikán.

Bílý tesák

25. ledna 2016 v 11:45 | Mini
Pěkná knížka.

Volání do tmy

25. ledna 2016 v 11:36 | Mini
Připadá mi to směšné, ale nakonec proč né! Aspoň vás pobavím. Na konci léta jsem čekal a vlastně čekám pořád. Tak proč bych něco nenapsal. Bude se to tak jmenovat. Mohlo by to vyjít i jako knížka když se budu snažit. A já se tolik snažil a tolik chtěl. Asi málo. Samozřejmě. Ekonomika. Někdo na tom musí vydělat a tak si dám otázku. Je to ekonomické? Internet. Zkusím internet. Zajímá vás to? To už je druhá otázka. Ne. Nevím, kdo čte moje stránky a to bych měl vědět, takže mi napište.
Stejně si myslím, že každý má! Má styl. Má všechno. Červená! Čekám. Pojedu až na zelenou a teď před obědem to znamená jít jíst. Co sem navařila.
Vlastně bychom se neměli nikdy potkat. Co jinýho si přát? Chutná vám? Něco mi říká, že to bude dobré. Tak tomu věřím. Už nečekám na zázraky. Je to malý zázrak, že vám můžu napsat. Třeba dneska je to dost dobrý. Ještě to cítím. Kdo nehraje nevyhraje a to jsem vážně zkusil.

Jablíčka na přání

24. ledna 2016 v 7:51 | Mini
Všechno všech no. Není to škoda? Kdo potomá bude dělat kritiku? Kdo recenzi? Nemusím chodit daleko, když řeknu nikdo. Tak takhle to vypadá. Situace z konce roku a když tě to bez nich baví máš zelenou. Však on už se někdo najde, někdo kdo si přečte článek právě o kritice, pošle květiny a zabije mě. Je to normální? Žena by to pochopila, jenomže já jsem chlap. Klidně vám to zopakuji. Už jsem viděl umírat. To těm mladým musím říct! Připravte se na nejhorší! Vono to potomá uteče líp.

Lastura

Rybník je vypuštěný! A v něm je spousta škeblí. Škeble vydrží na suchu, ale ryby ne. Kde jsou ryby? Prodávají se na tržnici, na Vánoce. Už to mám! Byl přeci výlov rybníků a vodník seděl na vrbě, takže se ho zeptám.
"Neboj se Vědro o nové ryby už je postaráno! V sádku."
Zatím jsem hledal perly, ale tohle? Co je to? Sad. Informace. Sad, skupina stromů, kde rostou jablíčka. Taky tam můžou být hrušky.
Jasně už to mám. Budu je sbírat! Najednou jsem zapoměl na ryby. To bude dobré. Dostal jsem úkol a ten je donést bednu jablek. Vydal jsem se do sadu, zrovna kvetl. Pod stromy rostla tráva. Úkol posekat trávu. Dostal jsem úkol. Teď musím čekat. Děda vždycky říkal. Doba přeje připraveným. Měl bys postříkat stromy živou vodou. To si teda neumím představit. Voda je tak daleko. "Klídek Vědro. Už si to jednou dělal." Na sbírání tady jsou děti. Jasně. Děti. Najednou obloha poteměla a začalo pršet. Takže jsem bez práce.Kdo by zalívat když prší? Jenomže tohle je dneska, ještě bude sucho.
Po dešti se objevila první jablíčka. Toho jsem si všimnul. Ještě bude trvat dlouho, než dorostou. Takže? Budeme zalívat? Nebo počkáme na déšť?
"Nečekej Vědro! Deště se nedočkáš!"

Tomu bych věřil. To říkala sama máma. Zatím teda du pro vodu.

Internet je všude

24. ledna 2016 v 6:19 | Mini
Pomalu se bojím otevřít ledničku, aby na mě nevyskočil internet, to je jeho nevýhoda. Jinak je to fajn. Můžu si tady odpočinout a sousedi? Nic nevědí. Sousedi jsou medvědi.

Zná teto

24. ledna 2016 v 6:09 | Mini
Internet už nepůjde zachránit. Nakonec ani o to neusiluji. Mělo by tam být všechno a teď to blikne. Vypínám počítač a ty možnosti? Ještě jednou proberu s mámou. Mám odjet?

Všimné a skočné

22. ledna 2016 v 14:09 | Mini
Budete platit! Připravte si peníze!

Pochodem vchod!

22. ledna 2016 v 12:10 | Mini
Ne. To si nevymýšlím. Hodiny trvá, než se něco pohne a potomá závisí na každé minutě. Pozor, pohov, volno.