Srpen 2015

Teď bude maturovat táta

31. srpna 2015 v 7:33 | Mini
To bude něco novýho brácho! Připrav se. Stačí abys byl u toho a počkal. Budu ze všeho dělat příběhy. Vzpoměň si na nás! Tenkrát náš táta byl ve skvělé formě! Hi
V Březí to řeší tak, že se všichni sejdou v tělocvičně na slavnostní zahájení nového školního roku. Jenomže to se tak dělá jenom tady. My to uděláme jinak. Počkáme před školou až je pustí a na všechno se můžeš zeptat. Je to tvoje.

1. třída

31. srpna 2015 v 7:23 | Mini
Zítra je ten velikej den. Spousta dětí půjde poprvé do školy. Mezi nimi i Josífek. Jedeme se na tu slávu podívat, takže budu u toho. Tam je všechno úplně jiný Josífku. Budeš mít nové spolužáky, nové kamarády a taky lásky. Já si vzpomínám, jak jsem začínal. Nebylo to pro mě nový. Hráli jsme si jako ve školce a paní učitelka nás učila první písmena. Brzy budeš umět číst a mamince napíšeš první dopis. Věř, že jednou tady už všechno bylo. Dělali jsme to s tátou zrovna tak, ale to snad víš. Teď záleží na tobě. Nemusíš si z toho dělat hlavu. My to neměli lehčí! Pilně se uč a někdy zase ahoj. Třeba na vodě.

Brambory

28. srpna 2015 v 16:55 | Mini
Brambora dnes v 7:22t | Mini, ve skutečnosti by mělo být! Začal jsem psát a chtěl jsem, že doktoři to líbilo. Tak proč nepokračovat? V době nic neříkal. "Ale jde to!", ale jak ji vidíte. Brzy jsem zjistil, špatné stránky. Ale nebude to vyhrát. Pivovarnictví na finále. Snad časem. Jaký je čas? Co se stane, když řeknu, že čas vypršel? Co jsem nikdy neměl. Ve skutečnosti v té době jsme nashromáždili na brambory. Každý koš počítat všichni. Samozřejmě že vyhrál, ale Zukal jsem upřímně. Každý brambor jsem prohlédnul, pokud to není plesnivé nebo shnilé, a pokud ano, tak jsem to vyhodil přímo. Na třídičce bude mít méně práce. Druhý den jsme ji a kopl do mechaniky. Samozřejmě. Byla to stejná kamna. Právě jsem dostal, pytloval a najednou se stroj zastavil. "To nevadí. Vezmeme si pauzu. "Myslím, že to není aktuální, a to spadlo někam! Ale to byl omyl. Světla svítila. Ano, Spál

Bramborová

28. srpna 2015 v 7:22 | Mini

Vlastně to tak má být! Náhodou jsem začal psát a docela mi to šlo i doktorům se to líbilo. Tak proč nepokračovat? Tenkrát neříkali nic. "Však ho to přejde!" ale jak vidíte nepřešlo. Brzy jsem poznal i ty špatné stránky. Jenže to nevyhraje. Schyluje se k finále. Snad časem. Co je to čas? Co se stane když řeknu čas vypršel? To co jsem nikdy nestihnul.

Vlastně tenkrát jsme sbírali na poli brambory. Počítal se každej koš každýho. Samozřejmě, že vyhrál Zukal, ale já to dělal poctivě. Každou bramboru jsem prohlédnul, jestli není plesnivá, nebo shnilá a když jo, tak jsem ji rovnou vyhodil. Na třídičce budou mít míň práce.

Druhej den jsme Třídili to co nakopali a posbírali mechanici. Samozřejmě. Byl to samý kamen. Já jsem zrovna pytloval a najednou se stroje zastavili. "To nevadí. Uděláme si přestávku."

Asi nejde proud a někde to vypadlo! Jenže to byl omyl. Světla svítila. Tak se spálil motor. Jasně. Bylo to tak. Co řeknu je pravda. To je hrozný! Horší než praxe na navijárně. A co to je taková navijárna? Tam opravují spálené motory. Někomu na počkání a ty větší do týdne. To musíte začít úplně jinak. Nejdřív se ten motor rozdělá, chyba se už nehledá, protože se udělá všechno nový! Vyseká se vinutí a navine nový. Od tady název navijárna. Motor je hotovej, ještě se dá do pece, krásně to voní! A můžeme pokračovat.

Takže motor nám opravili a my mohli zase třídit.

Co je to prostor?

27. srpna 2015 v 7:28 | Mini
Když řeknu prostor se zůžil na má dáti dal.

Co je to čas?

27. srpna 2015 v 7:24 | Mini
Když řeknu čas vypršel? To je to, co jsem nestihnul. Takže? Čas existuje!

Sorok dva гoda

25. srpna 2015 v 13:12 | Mini
Jedu do Ruska.

Я znaju tvoju zenu Ruzenu

25. srpna 2015 v 10:00 | Mini
Mám problém. Chci o tom něco napsát. Systém MEDOD MED OD i ME DOD, červená a zelená je tak rychlý, že ho nevnímám. Máte to taky tak? V pořádku. Do Mikulova jedu tam a zpátky. 12km.
Každej den 12km. Každej den do práce a zpátky. Každej den u počítače. Koho? Jeden to nezvládne!

Pětka z diktátu

25. srpna 2015 v 7:36 | Mini
Rodiče čekali, že to bude síla! Tohle si musím opravit. Nemůžu vám říct kdy to bylo a co to je. Prozatím. Radim, od kterého jsem opisoval na tom byl stejně. Už? Slova, která se nepoužívají. To je diktát.

Vinohrad byl, je a bude

23. srpna 2015 v 12:07 | Mini

Někdy večer


Přišla na mě řada a já jsem konečně byl připravený. Tohle bude paráda! Ve sportce jsem vyhrál a teď mi nastali úplně jiné problémy. Samozřejmě, že se to rozneslo a už jsou tady první.

"Půjčíš mě?"

"Ne."

Půjčka totiš nic neřeší. Půjčíš si, vrátíš a zase nemáš nic. To je ňáké řešení? Rozčiluji se. Už mi tečou nervy. To když přišel další! Oni si snad dělají srandu. Že nemají peníze a potřebují půjčit. Jak to dělali do teď?

Potom jsem slyšel, že Sorrena invest nabízí výhodný spoření. "To udělám. Budu spořit." Ne všechno. Jenom něco.

Taky to tak beru. Vždyť jsem neměl žádné zkušenosti s penězi. Že bych třeba založil firmu. Ano. Budu kupovat a prodávat a ještě si vydělám. To vám bude něco. Při dražbě se předhání, čí to bude. Tak jsem si řek že moje. Nepřeháním, když vám řeknu, že se jedná o auta v garáži. Hodně. Nový by stálo ještě víc!

Říká mi. "Mě ty ruce vážně bolí! Já jsem je nevyhrála v loterii."

Samozřejmě, že už lezu dolů. Potkávám ty co lezou nahoru. Mám pro vás rady.

  1. Dávejte pozor! Nahoře se nic neděje
  2. A když tam budete, tak nezapomínejte, že vás ještě čeká cesta dolů.
  3. Když chcete zůstat nahoře, vemte si s sebou zásoby.
  4. Nahoře nic neroste.

Komín


Mohl to být komín, který by mě v noci nedával spát. Jenomže kominík řekl, "to je omyl."

Ještě si vzpomínám jaký to bylo. To jsme Panáčkům vložkovali komín. Spadl ze střechy a zlomil si ruku, kterou mu potom uřezali doktoři. Nebo to bylo jinak? Troufáte si to tak říct? Ano. Nebylo to jinak? Málem spadl ze střechy a potom havaroval a teprve potom mu uřízli ruku. Nebo ne? Nevím. Je to tak dávno! Měl bych se zeptat. Teď už je jasný, že to byl omyl. Zkončil s kominičinou a sundal reklamu. Ještě může dělat na zahradě. Zalívat a sbírat, ale komíny už nečistí. Tenkrát mohl umřít! Bylo mu to jedno. Co s kominíkem? A to mu bylo teprve čtyřicet. Psát o tom nechce. Tak to dělám já. Už. Kupuje si rum. Může mi to přeložit. Umí Anglicky, rusky, německy a Francouzky. Připadá vám to málo? Asi mu to řeknu. S komíny je konec. Tak to máte tak. Může udělat ekonomickou školu a za čtyři roky? To už bude jasná ekonomika nuly. Nebudu se o tom rozšiřovat. Zemědělci znají. Vrací se jejich doba. Zasadit a nechat vyrůst, však on už to někdo posbírá! Je to tak

Hrag del ma pak


Už to bude deset let, co mě napadlo nový slovo, potom jsem ho slyšel v televizi. Dávno zapomenutý jazyk. Dejte mi Palackýho, donesu vám deset Karlů IV. Tady máte chybu. Počítá do jedenácti! Nevychází to, ale to tak může být. A proto je lepší šetřiti. Třeba bude líp, když to napíšu. Ochlasta. Tam je nejvíc! Co kdyby to byli debili? Taky jazyk. Má pouze jednu podobu. Enter. Musím to najít! Proto se vracím do roku 98' tenkrát to bylo. Nebylo mi zrovna dvakrát dobře, byl jsem na dně. Nevěděl jsem co příjde a ono přišlo. Virtuální realita. Ukaž se. Máš na to pět minut! A zmiz! Zvládnul jsem to za minutu.


Tak to máte tak. Budeme sbírat hrozny, potom se lisuje, bude burčák a vinaři udělají víno. Takový dobrý vinař ví co všechno to obnáší. Za ta léta tvrdé práce už ví, co dělat. "Já vás nechápu! Musím se na to podívat." Doma na to nevidím, tak půjdu taky sbírat.

Sbírá celá rodina a rodina je základ. Vždycky se sejdeme a soutěžíme kdo nasbírá první kýbl. Druhý, třetí, kdo nasbírá nejvíc, kdo? Tentokrát to bude nový. Já to taky tak vidím. Musím si pohnout, abych nebyl poslední. Posledním se smějeme. No to je normální.

"Ty jsi ještě nestříhal?"

"Ty nevíš jak se to dělá?"

"Ty jsi nešika!" To nevadí. Jsem rád, že pomáháš. Bez tebe by nám to trvalo určitě dýl! Tak to máte tak. Každá ruka dobrá! To je taková hra a vinaři soutěží taky kdo má nejlepší víno. Však letos bude taky košt vína. Je to tak.

Jsou další, tak proč?

22. srpna 2015 v 15:00 | Mini
Něco končí a něco začíná. Je mi to jedno. Jednou jsem se narodil, jednou žiju a jednou zemřu. Potřebuju taky něco jako mezník, takže dnes je 22.08.2015 svátek má Bohuslav.

Poslouchám písničky od Nohavici

22. srpna 2015 v 14:57 | Mini
Už hraje pořád dokola ta známá Virtuálka. Na tom nic nezměníte, protože tady to tak je. Nemůžu utýct! Nemám kam a tak pokračuju. Pomalu a jistě. Sedím na židli, zachvíli to mám napsaný, potom přijde něco novýho. Má píseň. Docela nová! Znáte ji? Prosímvás rozpulte to.

To jsem rád

22. srpna 2015 v 14:51 | Mini
Nejsem tady sám!

Pause

22. srpna 2015 v 14:44 | Mini
V červenci jsem si dal dovolenou od psaní a vyjel do campu. Tam daleko od internetu hledal co mi přináší. Dnes už bez internetu si neumím představit žádnou práci. Zda-li mám pravdu musíte posoudit každý zvlášť. Je to dobou. Neumím si představit kdo jiný by byl schopný tak rychle reagovat. To je dnes nový a v televizi se už o tom mluví. Takže někdo tam bude.

Životopis

22. srpna 2015 v 13:45 | Mini
Začal jsem psát v 2004 Lexa. V 2007 jsem založil stránky Setril a 2012 Medod. Teď pracuji pro nakladatelství Petra. Našel jsem je teprve nedávno na internetu, když jsem hledal co to znamená.

Budu herečka

22. srpna 2015 v 12:51 | Mini
Tak si dávej pozor! Nejlepší bude, když mi to napíšeš, kolik je ti let, co děláš a tak podobně. Neboj se říct rodičům "Budu herečka."

Pí šestou

21. srpna 2015 v 8:07 | Mini
Je to jedno. Jednou jsem se narodil, jednou žiju, jednou umřu a než umřu doufám že to pochopím.

Co se stane, když mě to přejde

20. srpna 2015 v 14:14 | Mini
Asi nic. Velká škoda.

co se stane, když nenainstaluji desítky

20. srpna 2015 v 14:11 | Mini
Můj počítač je už starý a desítky mi nejdou nainstalovat. Proto jsem prohlížel co můžu koupit, ale řešení by bylo nainstalovat desítky. Vždyť to je jenom otázka času. Mohl se systém tolik změnit? Je jiný to jo, ale změna není veliká. Je rychlý, ale rychlost nepotřebuji. Potřebuji spolehlivý systém, který odpovídá době. Doba je složitá. Kdysi jsme všichni chodili do práce. Potom přišla revoluce a všichni jsme podnikali. Teď jsme všichni nemocní, anebo všichni píšeme. Otázka je kdo to bude číst? Hi hi hi. Děcka zatím chodí do školy. Ptal jsem se čím chceš být? "Budu herečka." Proč ne. Umí zahrát všechno. Já si myslím, že to je jedno. Možná jsem na něco v tom spěchu zapoměl. Něco vynechal a změnil, ale tohle se mi zdá být originální. Koupil jsem za babku.

Co se stane, když nefunguje internet

20. srpna 2015 v 7:50 | Mini
Volám na všechny strany. Potřebuju nutně stáhnout poštu! Netrvalo ani patnáct minut a internet naskočil. Bohužel jsem nestihnul odpovědět včas. Zítra to bude dobrý. Uvidíte! Tak to se může stát, když ráno něco nejde. Existuje taky jiná možnost. "My se na to podíváme." Říká. "Jede?"
Zkusím to. A? Jede. Proč teda volám? Vždyť se jedná o problém, který neumím vyřešit. Stalo se to poprvé a to mám internet už ňákej ten rok.