Březen 2015

Hrnečku dost!

29. března 2015 v 17:45 | Mini
Utekla nám kaše.
"Tak zavři dveře."
Tak zavírám dveře a pozoruju co se bude dít.
"Hrnečku dost."
Hrneček poslouchá.
"Vidíš? Na tohle jsi zapoměl."
Vidím, jenomže co budeme dělat s kaší? Děti si dají trošku a zbytek sezobou slepice.
Taky se tak stalo. Kaše asi nebyla normální! Slepice zobali zobali a neubývalo. Brzo byla kuchyň tak plná, že kaše vypadla ven z okna, na které jsem zapoměl a tak jsme utíkali před hrnečkem až sem. "Kdo máte hlad?" Ptám se.
Z daleka se ozvalo a potom ještě jednou. Přišli na kaši a byla s nima sranda.
"Tak ty jsi to zapoměl? To je přece pohádka." Smáli se.
Ano. Zapoměl a už jsem si nevzpoměl. Musela přijít Táňa a zastavit to vaření.
Takže Táňo děkujeme.
Táni se nezdálo normální, že je tolik zájemců
"Mohli bychom to prodávat." Říká. To by už bylo doopravdy to poslední co mi chybí. Nesouhlasím. Kaše je pro všechny, však oni si nacpou bříška a odejdou. Teprve potom u hrnečku jsem jí řekl. "A hrneček nechceš?"

Zemědělské družstvo

29. března 2015 v 15:00 | Mini
Na rozlehlých lánech se určitě vyplatí být členem. Zapůjčí vám traktor a kdyby bylo potřeba. Tím pádem mám problém za vyřešený.

Tady jsme všichni zemědělci

29. března 2015 v 14:50 | Mini
Pocházím z malé vesnice, kde široko daleko jsou samé lány obilí. Pšenice zkutečně roste jeden rok, jak jistě víte. Musí se zasét a zklidit. Tomu tak je a bude! Aby bylo na chleba.

Stanu se zemědělcem

29. března 2015 v 14:40 | Mini
Milí známí,
chybí vám potraviny od pěstitelů?

Nová hra

28. března 2015 v 10:48 | Mini
Hlavně na internetu. Objevilo se několik nových her jako je Forge of Empire, nebo Grepolis. Pro holky třeba zdařílá Howrse o koních. A jiné. Doba kdy jsem hrál pouze Damokles je asi už pryč. Každá z her má vlastní kouzlo, ale něčím se všechny podobají. Jsou to peníze a dostatek surovin. Můžete pojat jako, nebo i doopravdy. Však mínus vám nikdo nevezme.

Děti! Čáp nosí děti?

14. března 2015 v 10:12 | Mini
Říkají ano. Já jim ale nevěřím. Pan Čáp totiž opravuje počítače.

Mikeš

13. března 2015 v 12:51 | Mini
Byl to vlastně sousedův kocourek, který přišel k nám a měl hlad. Byl celý černý a tak jsme dali jméno a on zůstal. Teď už si na to vzpomínáme a smějeme se. Kocourek byl taky rád, že může zůstat. Jenomže tak jednoduchý to nebylo. Máme totiš už jednoho kocourka a jednu kočku. Takže budeme krmit tři? Když ale přišel další den a sežral Mikešovi misku, Mikeš ho zrovna nemusel. Mikeš. Kde si byl večer? Ptám se kocourka a on vytáhl mrtvou myš. Takže ty jsi lovil miši! To teda ten náš nedělá! Chvíli na sebe prskali a to už bylo vážný, jenomže další den se to opakovalo. Právě byl konec února a on se jen tak nevzdával. Takže nevím proč zrovna já. Hledám, jestli někomu nechybí a? Nechybí. To je zvláštní. Vesnice přece není tak veliká a další je daleko.
Tak čí si?
A on říká Já jsem tvůj sen. Tak u toho zůstanu. Dopadlo by to jako s králíky. Nikomu už nevadí, že krmíme tři kocoury. Tak zůstal. Dneska ale jsem ho ještě neviděl. Tak kde je? Né nechybí mi. Ráno jsem mu nasypal do misky a v poledne byla vylízaná. Macku to ty? A hele? Kde se vzala ta myš? Takže je tady! Spadl mi kámen ze srdce. Ještě počkám do večera a když nepříjde, budu ho hledat.